Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakaz handlu złagodzony. Nawet "Solidarność" popiera ten pomysł

Sklepy będą mogły przyjmować towar także w niedziele, dowiedział się money.pl. To ma pomóc branży handlowej w kryzysowej sytuacji. Ciepło o tym pomyśle wypowiada się nawet Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność". - Myślę, że nikt tu nie będzie przeciwko - mówi money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FORUM)
Rząd chce ograniczyć zakaz handlu. "Solidarność" przypomina, że ustawa przewiduje takie sytuacje (Fot: Grazyna Myslinska / Forum)

Alfred Bujara należy do największych zwolenników zakazu handlu w niedzielę. Jednak przeciwko pomysłowi dopuszczenia towarowania sklepów w ten dzień tygodnia protestować nie będzie.

- Ustawa dopuszcza przecież wyjątki, na przykład właśnie w sytuacjach kryzysowych. Przewidzieliśmy takie problemy, więc myślę, że nikt przeciw temu (red. złagodzeniu ustawy) teraz protestować nie będzie - mówi money.pl Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność".

- Sądzę też, że pracownicy handlu nie będą mieli wielkich obaw, żeby przyjść do pracy w niedzielę i rozkładać towar - dodaje Bujara.

Jak prowadzić księgowość w małej firmie bez błędów, mandatów i odsetek?

- Pytanie, kto stanie za kasą w poniedziałek? - dodaje działacz "Solidarności". Wskazuje, że w niektórych dużych sklepach nawet 1/4 pracowników wzięła zwolnienia. Niektórzy, jak mówi, muszą być przy dzieciach ze względu na pozamykane szkoły. Inni po prostu obawiają się koronawirusa.

Dlatego związek apeluje o zobligowanie pracodawców do wyposażenia sklepów w pojemniki z żelem dezynfekcyjnym oraz zapewnienie im środków ochrony osobistej, przede wszystkim rękawiczek ochronnych.

- To niezwykle istotne. Teraz pracownicy po prostu boją się pracować, zwłaszcza ci, którzy są zatrudnieni w wielkich dyskontach, przez które przewijają się tłumy klientów - podkreśla Bujara.

- Apelujemy także o wprowadzenie przepisów przyznających pracownikom sklepów prawo do krótkich przerw na umycie rąk przynajmniej raz w ciągu godziny pracy - dodał.

Jeśli chodzi o złagodzenie zakazu handlu, jak rzadko kiedy z Bujarą zgadza się Renata Juszkiewicz, szefowa Polskiej Organizacja Handlu i Dystrybucji.- To doskonały pomysł - mówiła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

takwiecej kas samoobsługowych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14-03-2020

MarioPrzywrócić niedzielę handlowe natychmiast!!!!

15-03-2020

sławek prusikniech bajura i renata Juszkiewicz sami usiadą na kase w sklepie to zobaczymi jak będzie przemodrzałe pierdoły

Rozwiń komentarze (387)