Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Zakaz handlu złagodzony. Nawet "Solidarność" popiera ten pomysł

387
Podziel się:

Sklepy będą mogły przyjmować towar także w niedziele, dowiedział się money.pl. To ma pomóc branży handlowej w kryzysowej sytuacji. Ciepło o tym pomyśle wypowiada się nawet Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność". - Myślę, że nikt tu nie będzie przeciwko - mówi money.pl.

Rząd chce ograniczyć zakaz handlu. "Solidarność" przypomina, że ustawa przewiduje takie sytuacje
Rząd chce ograniczyć zakaz handlu. "Solidarność" przypomina, że ustawa przewiduje takie sytuacje (FORUM, Grazyna Myslinska / Forum)
bEBYfqhx

Alfred Bujara należy do największych zwolenników zakazu handlu w niedzielę. Jednak przeciwko pomysłowi dopuszczenia towarowania sklepów w ten dzień tygodnia protestować nie będzie.

- Ustawa dopuszcza przecież wyjątki, na przykład właśnie w sytuacjach kryzysowych. Przewidzieliśmy takie problemy, więc myślę, że nikt przeciw temu (red. złagodzeniu ustawy) teraz protestować nie będzie - mówi money.pl Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność".

- Sądzę też, że pracownicy handlu nie będą mieli wielkich obaw, żeby przyjść do pracy w niedzielę i rozkładać towar - dodaje Bujara.

bEBYfqhz

Jak prowadzić księgowość w małej firmie bez błędów, mandatów i odsetek?

- Pytanie, kto stanie za kasą w poniedziałek? - dodaje działacz "Solidarności". Wskazuje, że w niektórych dużych sklepach nawet 1/4 pracowników wzięła zwolnienia. Niektórzy, jak mówi, muszą być przy dzieciach ze względu na pozamykane szkoły. Inni po prostu obawiają się koronawirusa.

Dlatego związek apeluje o zobligowanie pracodawców do wyposażenia sklepów w pojemniki z żelem dezynfekcyjnym oraz zapewnienie im środków ochrony osobistej, przede wszystkim rękawiczek ochronnych.

bEBYfqhF

- To niezwykle istotne. Teraz pracownicy po prostu boją się pracować, zwłaszcza ci, którzy są zatrudnieni w wielkich dyskontach, przez które przewijają się tłumy klientów - podkreśla Bujara.

- Apelujemy także o wprowadzenie przepisów przyznających pracownikom sklepów prawo do krótkich przerw na umycie rąk przynajmniej raz w ciągu godziny pracy - dodał.

Jeśli chodzi o złagodzenie zakazu handlu, jak rzadko kiedy z Bujarą zgadza się Renata Juszkiewicz, szefowa Polskiej Organizacja Handlu i Dystrybucji.- To doskonały pomysł - mówiła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEBYfqhG
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEBYfqia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(387)
Gość
rok temu
Sprzedawcy też (pod) "ludzie" niestety i mają kontakt z różnymi ludźmi nawet chorymi. Też chorują i mogą zarażać nie wiedząc o tym ponieważ badanie na obecność corono wirusa jest tylko dla rządu. Zapraszam na zakupy corono wirus.
Antypazerny
rok temu
Pieniądz ponad wszystko Nie życzę źle ale słuchajcie z pieniędzmi na koronowirusa W godzinę śmierci miliardy wam nie pomogą
pytam
rok temu
Co to jest ta niby solidarność ? Nieroby na usługach pisu ?
bEBYfqib
ja
rok temu
Proponuję związkowcom zakasać rękawy i pomóc pracownikom w wykładaniu
kasjerka z ma...
rok temu
jaki ten pustak związkowy jest głupi,aż ręce opadają
...
Następna strona