Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zakaz hodowli
09.09.2020 10:37

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Czy czeka nas rewolucja w przepisach?

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych już wkrótce może zatrząść rodzimym biznesem futrzarskim. Projekt również ograniczenie uboju rytualnego, kontrole schronisk, ale także koniec trzymania zwierząt na łańcuchach. Inicjatywa została w sposób szczegółowy przedstawiona przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
Zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Czy czeka nas rewolucja w przepisach?

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Czy czeka nas rewolucja w przepisach?

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych to jednak nie koniec - jak dowiaduje się Wirtualna Polska - projekt zakłada również ograniczenie możliwości trzymania psów na uwięzi, ograniczenie uboju rytualnego oraz zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach.

Jak podkreślił Jarosław Kaczyński, zakaz hodowli zwierząt futerkowych jest konieczny, dlatego właśnie w Polsce potrzebny jest nowy porządek prawny w kwestii ochrony zwierząt. Prezes PiS poinformował przy okazji, że do rozpatrzenia trafi projekt ustawy, która sankcjonować będzie kwestie traktowania zwierząt.

Zakaz lotów nad domem Ziobry? Ryszard Kalisz: to jest skandaliczne

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych uwzględnia m.in.:

  • ograniczenie uboju rytualnego,
  • częstsze kontrole w schroniskach,
  • możliwość nakładania mandatów przez inspekcję weterynaryjną,
  • ograniczenie wykorzystywania zwierząt w cyrkach.

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych zakłada również powołanie Rady ds. Zwierząt oraz zakaz prowadzenia schronisk dla zwierząt przez prywatnych przedsiębiorców.

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Czy czeka nas rewolucja w przepisach?

Przypomnijmy, że w 2017 roku w Sejmie debatowano nad całkowitym zakazem hodowli zwierząt. Zakaz hodowli zwierząt futerkowych popierał wówczas także Jarosław Kaczyński. Nowe prawo zostało jednak wycofane, o co mocno starało się lobby futrzarskie, którego twarzą jest futrzarski przedsiębiorca Szczepan Wójcik.

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych może doprowadzić do upadku branży futrzarskiej. Business Insider podaje, że 5 lat temu polscy hodowcy eksportowali 9 322 781 skór norek, a średnia cena skóry wynosiła 158,34 zł za sztukę. Sprzedaż jednak spadła - w 2019 roku hodowcy sprzedali już 7 043 726 skór norek, ale ich ceny wynosiły maksymalnie 95,96 zł za sztukę.

Tagi: zakaz hodowli, gospodarka, przepisy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-09-2020

zawłatwo coś zlikwidować, zamknąć, zniszczyć, za pomocą przepisów oczywiście, a co w zamian zaoferują ludziom nasi politycy? ... muzeum, pomnik na cześć … Czytaj całość

09-09-2020

wwwNareszcie

10-09-2020

normalnaPolitykom dobrze i łatwo mówić, że bez futra da się przeżyć zimę. Każdy z nich siada do ciepłego samochody podstawionego pod drzwiami. A ja czekam … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)