Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zalewska podpisała podwyżkę dla nauczycieli. Pensje wzrosną o 166 zł brutto

To druga z trzech zapowiadanych przez MEN podwyżek dla nauczycieli. Kolejna ma być we wrześniu. Nie tego jednak oczekiwali nauczycielskie związki zawodowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Minister edukacji Anna Zalewska

Minister Anna Zalewska podpisała rozporządzenie w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli – poinformowała Polską Agencję Prasową rzecznik prasowa MEN.

W efekcie zasadnicze pensje nauczycieli, w zależności od stopnia awansu zawodowego, wzrosną od 122 zł do 166 zł brutto. Podwyżki mają trafić na konta pracowników oświaty do 3 miesięcy wraz z wyrównaniem od 1 stycznia 2019.

Ile będzie więc zarabiał nauczyciel w Polsce? Z nowej tabeli minimalnych stawek wynika, że po podwyżce stażysta otrzyma 2538 zł brutto, kontraktowy 2611 zł, mianowany 2965 zł, a nauczyciel dyplomowany 3483 zł.

Co ze strajkiem nauczycieli? Szef ZNP zabiera głos

Jak informuje PAP, podwyżka wynagrodzeń to efekt zwiększenia o 5 proc. w ustawie budżetowej na 2019 roku kwoty bazowej dla nauczycieli służącej do wyliczenia ich tzw. średniego wynagrodzenia.

Nauczycielscy związkowcy podkreślają jednak, że wysokość średniego wynagrodzenia nie odzwierciedla rzeczywistych zarobków. Dlatego też chcą 1000 zł podwyżki do wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli na wszystkich stopniach awansu zawodowego.

Kolejny protest nauczycieli wisi na włosku. Nauczycielska "Solidarność" powołała komitet protestacyjno-strajkowy – informuje PAP. Związkowcy zawiesili wszelkie rozmowy z minister edukacji do realizacji postulatów płacowych i zapowiedział radykalną akcję protestacyjną w okresie egzaminów maturalnych - 15 kwietnia.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-02-2019

P49Niedouczony policjant dostaje prawie 700 zł a nauczyciel po kilku kierunkach studiów 163 zł., tyle że policja jest władzy potrzenba aby ich bronić … Czytaj całość

08-02-2019

hahahanauczyciele wyleją ją na zbity pysk

08-02-2019

mateusz zmorawieckiHistoria rozliczy ten nowotwór złośliwy, który dla swojego Pana zlikwidował polskie szkolnictwo......... Pan wcześniej zlikwidował brata..............

Rozwiń komentarze (958)