Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

Zamek w Stobnicy. Decyzja znów odroczona

137
Podziel się:

W dalszym ciągu nie wiadomo, jak zakończy się sprawa zamku w Stobnicy, budowanego w Puszczy Noteckiej. Wojewoda ma podjąć decyzję do końca listopada.

Zamek w Stobnicy. Decyzja znów odroczona
Zamek powstaje w puszczy noteckiej (WP)

Trwa kontrola budowli w Stobnicy. Postępowanie w sprawie inwestycji, która powstaje w samym sercu puszczy, wojewoda wszczął jeszcze w sierpniu. Losy zamku miały się rozstrzygnąć pierwotnie w połowie września. Termin ten jednak się odwlekł i decyzję mieliśmy poznać na koniec października, ale znów wojewoda wielkopolski przedłużył postępowanie administracyjne.

Zobacz także: Zamek w Puszczy Noteckiej. W sprawę zamieszani lokalni ekolodzy

"Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Obornikach rozpoczął 9 października br. działania kontrolne w związku z realizowaną inwestycją w Stobnicy. Równocześnie decyzja w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji starosty obornickiego dotyczącej pozwolenia na budowę obiektu w Stobnicy została odsunięta w czasie z uwagi na konieczność przeprowadzenia dodatkowego postępowania wyjaśniającego" - informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Jak podaje urząd, chodzi o uwagi złożone przez jednego z mieszkańców gminy Oborniki. "Na obecnym etapie postępowania nie jest możliwe określenie ostatecznego wyniku – aktualnie zakładany termin wydania decyzji to 30 listopada br." - podaje rzecznik wojewody.

O zamku w Stobnicy zrobiło się głośno latem 2018 roku, kiedy CBA rozpoczęło badanie prawidłowości wydanych decyzji w związku z jej realizacją. W sierpniu 2018 r. minister środowiska polecił GDOŚ wszczęcie pilnej kontroli procesu wydania decyzji ws. budowy na terenie Puszczy Noteckiej.

Jak pisaliśmy w money.pl, swoją decyzją wojewoda może unieważnić pozwolenie na budowę z 2015, które dopuściło do tej inwestycji na terenach Puszczy Noteckiej.

W lipcu prokuratura poinformowała o zarzutach, które usłyszało siedem osób. Chodzi o dwie inspektorki Powiatowego Nadzoru Budowlanego, dwójka urzędników z Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach, architekt oraz dwóch inwestorów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(137)
MEN
2 lata temu
Ale o co chodzi że ptaki się rozbija o mury zamku czy łoś ? "Czyńce sobie ziemię poddaną" czyż nie tak nakazał Bóg ? W Polsce jest tak wiele rzeczy robionych bez polotu rozmachu że taką budowlę uznałbym za legalną mimo że jest nielegalna. Co innego urzędnicy i i Ci co łapówki dali, za kraty z nimi a zamek oddać Kaczorowi niech wkłada do lochów krnąbrnych obywateli
Roman
2 lata temu
Rozebrać i spokój. To jedyna słuszna decyzja. Każda inna to zbrodnia na przyrodzie oraz... czary mary, hokus pokus.
PRECZ Z BETON...
2 lata temu
w Polsce wycina się wsio by przyroda stała się dobrem cennym, bo unikatowym, przez to drogim..Brońcie ZAWSZE PRZYRODY, ale NIGDY BETONU. Dobrze zawsze na tym wyjdziecie, wasza jakość życia, wasze przyjemności na co dzień jak spacer wśród drzew.
PRECZ Z BETON...
2 lata temu
w Polsce wycina się wsio by przyroda stała się dobrem cennym, bo unikatowym, przez to drogim..Brońcie ZAWSZE PRZYRODY, ale NIGDY BETONU. Dobrze zawsze na tym wyjdziecie, wasza jakość życia, wasze przyjemności na co dzień jak spacer wśród drzew.
Janek
2 lata temu
Zamek teraz już dokończyć natomiast należy podziękować za pracę wszystkim urzędnikom którzy nie dopełnili lub przekroczyli swoje uprawnienia.Ale jak znam Polskę to jeden urzędnik nie ukarze drugiego kolegi po fachu.Ludzie trochę po psioczą i sprawa przyschnie ,temat przestanie być nośny i to co mieli inwestorzy w zamyśle to zrealizują
...
Następna strona