Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamek w Stobnicy. Decyzja odroczona

264
Podziel się:

Wciąż nie wiadomo jak zakończy się historia zamku w Stobnicy, wybudowanego w Puszczy Noteckiej. Wojewoda ma podjąć decyzję do końca października.

Zamek w Stobnicy. Decyzja odroczona
Zamek w Stobnicy. Wojewoda podejmie decyzję do końca października. (WP)
bELrrqrp

"Na obecnym etapie postępowania nie jest możliwe określenie ostatecznego wyniku" - powiedział rzecznik wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube i zaznaczył, że sprawa ma skomplikowany charakter.

Dlatego decyzja wojewody zapadnie dopiero pod koniec października.

Postępowanie w sprawie ogromnej budowli, która powstaje w sercu puszczy, wojewoda wszczął w sierpniu. Losy zamku miały zostać rozstrzygnięte do 14 września.

bELrrqrr
Zobacz także: Zamek w Puszczy Noteckiej. W sprawę zamieszani lokalni ekolodzy

Swoją decyzją wojewoda może unieważnić pozwolenie na budowę z 2015, które dopuściło do tej inwestycji na terenach Puszczy Noteckiej.

W lipcu prokuratura poinformowała o zarzutach, które usłyszało siedem osób. Chodzi o dwie inspektorki Powiatowego Nadzoru Budowlanego, dwójka urzędników z Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach, architekt oraz dwóch inwestorów.

bELrrqrx

Rząd przekonuje, że sprawa nabrała przyspieszenia za sprawą działań ministrów. Jednak jego przedstawiciele nie mówią wprost, czy zamek zostanie rozebrany. Co ciekawe, rozbiórki nie chcą sąsiedzi inwestycji oraz lokalni politycy.

- Mnie się ten zamek podoba, ale to moja subiektywna ocena - mówi money.pl Henryk Brodniewicz, wiceprzewodniczący rady miejskiej w pobliskich Obornikach. To właśnie w tej gminie leży Stobnica.

O inwestycji zrobiło się głośno latem 2018 roku; CBA rozpoczęło badanie prawidłowości wydanych decyzji w związku z jej realizacją. W sierpniu 2018 r. minister środowiska polecił GDOŚ wszczęcie pilnej kontroli procesu wydania decyzji ws. budowy na terenie Puszczy Noteckiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELrrqrS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(264)
Moj_Nick
rok temu
W Polsce jest sporo zrujnowanych rezydencji, które można by odnowić, odbudować nawet i nie byłoby takiego problemu. Po co budować coś tak szpetnie tandetnego, na obszarze chronionym na dodatek? Czy "inwestorzy" nie mieli w ogóle instynktu samozachowawczego?
32542
rok temu
piekny obiekt
Dziennikarz
rok temu
Budowa w Stobnicy zaczęła się za czasów Platformy Obywatelskiej!!!
bELrrqrT
xxx
rok temu
Jeżeli Wojewoda unieważni wydane prawomocne pozwolenie na budowę, to Państwo będzie musiało wydać gigantyczne pieniądze na odszkodowanie dla Inwestora. Prowadzona inwestycja nie jest obiektem uciążliwym, a jedynie ma służyć przyszłym mieszkańcom jako miejsce zamieszkania lub hotel (ewentualnie jako atrakcja turystyczna)? . O braku uciążliwości dla terenów chronionych wg wypowiedzi członka org. ekolog. świadczy raport o oddziaływaniu na środowisko i wydane decyzje, które było podstawą do wydania pozwolenia na budowę i jej uprawomocnieniu. Przed wydaniem decyzji zawsze wywieszane są informacje w Urzędzie oraz w BIP o prowadzonym postępowaniu w sprawie wydania pozwolenia, do których w tym wypadku uwag nie zgłoszono.
Przejmuje pan...
rok temu
Nie do rozbiurki,tylko przejmuje państwo zamek i koniec.
...
Następna strona