Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
JSA
|

Zamek w Stobnicy. Kontrowersji ciąg dalszy. Wojewoda wydał decyzję

6
Podziel się:

Po raz kolejny Zamek w Stobnicy ląduje na czołówkach większości gazet. Tym razem z powodu konfliktu między prokuraturą a zarządcami Zamku. Niejasności budzi bowiem kwestia możliwego cofnięcia zgody na budowę obiektu.

Zamek w Stobnicy. Kontrowersji ciąg dalszy. Wojewoda wydał decyzję
Zamek w Stobnicy. Kontrowersji ciąg dalszy. Wojewoda wydał decyzję (WP)
bEJCjnAl

Zamek w Stobnicy. Kontrowersji ciąg dalszy. Wojewoda wydał decyzję

Choć pozwolenie na budowę zostało wydane z naruszeniem przepisów, nie ma podstaw do unieważnienia tej decyzji - stwierdził w poniedziałek wojewoda wielkopolski w sprawie budowy zamku w Stobnicy.

Zobacz także: Zamek w Olesku - jeden z najstarszych zamków Ukrainy
bEJCjnAn

Zamek w Stobnicy pozwolenie na budowę "otrzymał" już jakiś czas temu. Postępowanie mające cofnąć poprzednią decyzję prowadzone było w związku ze sprzeciwem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wobec decyzji o pozwoleniu na budowę i wnioskiem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu w tej sprawie.

Zamek w Stobnicy. O co całe zamieszanie?

Przypomnijmy, że sama budowa tzw. zamku w Stobnicy jest prowadzona na obszarze Natura 2000. Z założenia obiekt ma liczyć 14 nadziemnych kondygnacji i mieć kilkudziesięciometrową wieżę. Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T.

bEJCjnAt

Zamek w Stobnicy zaczął budzić wielkie emocje, gdy latem 2018 r. CBA rozpoczęło badanie prawidłowości wydanych decyzji w związku z jej realizacją. Już w sierpniu 2018 r. ówczesny minister środowiska polecił Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska wszczęcie pilnej kontroli obiektu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJCjnAO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Mietek 1960
11 miesięcy temu
Byłem pewien że to wyburza
Maciek
11 miesięcy temu
Czyli rączka rączkę myje PO PIS PSL SLD
kocham ten ba...
11 miesięcy temu
"Choć pozwolenie na budowę zostało wydane z naruszeniem przepisów, nie ma podstaw do unieważnienia tej decyzji" - TO JEST MISTRZOSTWO ŚWIATA
bEJCjnAP
Franek
11 miesięcy temu
„Żeby nie było niczego”- to główne motto piszących tu komentarze. Inwestor zajął bez pozwolenia kawałek kanału i zrobił za duży parking. Inwestycje należy czym prędzej wysadzić w powietrze, najlepiej z inwestorem, wykonawcami i wszystkimi, którzy mieli tam pracować – dla pewności pod okiem prokuratury.
jak to
11 miesięcy temu
gdzie jest greanpeace. Dlaczego jeszcze tvn nie relacjonuje na żywo protestów. Gdzie jest Unia ? Dlaczego nie ma debaty na ten temat w parlamencie EU.Czyżby mieli w tym jakiś interes ?