Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Zamek w Stobnicy. Jest decyzja wojewody

515
Podziel się:

Choć pozwolenie na budowę zostało wydane z naruszeniem przepisów, nie ma podstaw do unieważnienia tej decyzji - stwierdził w poniedziałek wojewoda wielkopolski w sprawie budowy zamku w Stobnicy.

Zamek w Stobnicy. Jest decyzja wojewody
Zamek w Stobnicy. Choć decyzja starosty została wydana z naruszeniem prawa, to nie oznacza, że jest nieważna (WP, Mateusz Madejski)

- W toku postępowania służby wojewody potwierdziły naruszenie prawa przez starostę obornickiego w części zarzutów prokuratora. Starosta wydał decyzję, pomimo że inwestor nie przedłożył decyzji środowiskowej dla projektowanych parkingów i nie potwierdził prawa inwestora do dysponowania Kanałem Kończak na cele budowalne - powiedział w poniedziałek Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody.

Co eksperci wojewody brali pod uwagę? M.in. naczelną zasadę trwałości decyzji administracyjnych, ugruntowane orzecznictwo sądów administracyjnych, nowelizację prawa budowlanego, nieodwracalność skutków dla środowiska przyrodniczego i upływ czasu od wydania decyzji.

- Okoliczności te nie pozwalają na stwierdzenie nieważności i wstrzymanie decyzji starosty obornickiego - dodał Stube.

Zobacz także: Zamek w Stobnicy do rozbiórki? Minister zabrał głos

Przypomnijmy, że w lipcu prokuratura w Poznaniu poinformowała o zatrzymaniu 7 osób w związku z budową zamku w Stobnicy. Kilka godzin później wystosowała komunikat o postawieniu im zarzutów.

Zatrzymania są związane ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu dotyczącym realizacji nielegalnej inwestycji, polegającej na prowadzeniu budowy obiektu mieszkalnego i gospodarczego tzw. zamku w Stobnicy, na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka.

Jak przekazała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wśród zatrzymanych są inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, funkcjonariusze Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach, osoby reprezentujące inwestora oraz architekt i główny projektant inwestycji.

Budowa tzw. zamku w Stobnicy jest prowadzona na obszarze Natura 2000. Powstający w Puszczy Noteckiej obiekt ma liczyć 14 nadziemnych kondygnacji i mieć kilkudziesięciometrową wieżę. Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(515)
noico
2 lata temu
TAK JAK MAFIJNE NA ZACHODZIE OKAZAŁE WILLE KONFISKOWANO TO POWINNO TO PRZEJĄĆ PAŃSTWO. POSTAWIONO PAŃSTWO POLSKIE PRZED FAKTEM DOKONANYM I CIEKAWE ,KTO ILE DAŁ ŁAPÓWKI ÓWCZESNEJ SKORUMPOWANEJ ADMINISTRACJI ZA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ? CHCĄ SPRAWIE UKRĘCIĆ ŁEB.FACET ARCHITEKT FAŁSZOWAŁ DOKUMENTY ,BO TO W POLSCE BYŁO NAGMINNE I JEST TO ROBIONE NADAL. tylko co dalej ? będzie kontynuowana nadal budowa z hotelem ,kasynem . ciekawe co z odchodami turystów ,wynajmującymi prywatnie pokoje?
Jarosław
2 lata temu
PiS powinien SKONFISKOWAĆ i przekazać Ojcu Dyrektorowi w zamian za przychylność wyborczą PROWADZONYCH OWIECZEK !!!
Klawisz
3 lata temu
Państwo winno przejąć ten ,,pałacyk,, zaś inwestora i osoby poświadczające nieprawdę do Ciurmy
Gość
3 lata temu
Gdyby to było kościółkowe to nie było by problemu. KK może wszystko,są bezkarni.
OPINIA
3 lata temu
Wydano kiedyś haniebne zezwolenie na budowę bohomaza w obszarze Natura 2000 a w miastach PiNB zezwala bezczelnym deweloperom na zburzenie nie jednej zabytkowej, przedwojennej willi czy kamienicy.Eh Ta Polska. Eh. Niszczy swoje dziedzictwo. Brak szacunku i brak gustu ...
...
Następna strona