Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Zamek w Stobnicy. Jest decyzja wojewody

513
Podziel się:

Choć pozwolenie na budowę zostało wydane z naruszeniem przepisów, nie ma podstaw do unieważnienia tej decyzji - stwierdził w poniedziałek wojewoda wielkopolski w sprawie budowy zamku w Stobnicy.

Zamek w Stobnicy. Jest decyzja wojewody
Zamek w Stobnicy. Choć decyzja starosty została wydana z naruszeniem prawa, to nie oznacza, że jest nieważna (WP, Mateusz Madejski)

- W toku postępowania służby wojewody potwierdziły naruszenie prawa przez starostę obornickiego w części zarzutów prokuratora. Starosta wydał decyzję, pomimo że inwestor nie przedłożył decyzji środowiskowej dla projektowanych parkingów i nie potwierdził prawa inwestora do dysponowania Kanałem Kończak na cele budowalne - powiedział w poniedziałek Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody.

Co eksperci wojewody brali pod uwagę? M.in. naczelną zasadę trwałości decyzji administracyjnych, ugruntowane orzecznictwo sądów administracyjnych, nowelizację prawa budowlanego, nieodwracalność skutków dla środowiska przyrodniczego i upływ czasu od wydania decyzji.

- Okoliczności te nie pozwalają na stwierdzenie nieważności i wstrzymanie decyzji starosty obornickiego - dodał Stube.

Zobacz także: Zamek w Stobnicy do rozbiórki? Minister zabrał głos

Przypomnijmy, że w lipcu prokuratura w Poznaniu poinformowała o zatrzymaniu 7 osób w związku z budową zamku w Stobnicy. Kilka godzin później wystosowała komunikat o postawieniu im zarzutów.

Zatrzymania są związane ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu dotyczącym realizacji nielegalnej inwestycji, polegającej na prowadzeniu budowy obiektu mieszkalnego i gospodarczego tzw. zamku w Stobnicy, na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka.

Jak przekazała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wśród zatrzymanych są inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, funkcjonariusze Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach, osoby reprezentujące inwestora oraz architekt i główny projektant inwestycji.

Budowa tzw. zamku w Stobnicy jest prowadzona na obszarze Natura 2000. Powstający w Puszczy Noteckiej obiekt ma liczyć 14 nadziemnych kondygnacji i mieć kilkudziesięciometrową wieżę. Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(513)
Klawisz
rok temu
Państwo winno przejąć ten ,,pałacyk,, zaś inwestora i osoby poświadczające nieprawdę do Ciurmy
Gość
rok temu
Gdyby to było kościółkowe to nie było by problemu. KK może wszystko,są bezkarni.
OPINIA
rok temu
Wydano kiedyś haniebne zezwolenie na budowę bohomaza w obszarze Natura 2000 a w miastach PiNB zezwala bezczelnym deweloperom na zburzenie nie jednej zabytkowej, przedwojennej willi czy kamienicy.Eh Ta Polska. Eh. Niszczy swoje dziedzictwo. Brak szacunku i brak gustu ...
OPINIA
rok temu
Wydano kiedyś haniebne zezwolenie na budowę bohomaza w obszarze Natura 2000 a w miastach PiNB zezwala bezczelnym deweloperom na zburzenie nie jednej zabytkowej, przedwojennej willi czy kamienicy.Eh Ta Polska. Eh. Niszczy swoje dziedzictwo. Brak szacunku i brak gustu ...
Śmiechy
rok temu
Tak jest w całej Polsce, Wykonawca czy Deweloper zdobywa przychylność samorządu i łamiąc przepisy prawa buduje jak chce lub wygodnie, a tylko obywatele skarżą. Potem nawet po wygranej w WSA i tak zostaje inwestycja , bo w Polsce jeszcze Nic dużego nie rozebrali, hahahhh
...
Następna strona