Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Zamek w Stobnicy. Siedem osób zatrzymanych ws. zamku w Puszczy Noteckiej

983
Podziel się:

Policja zatrzymała siedem osób mających związek z powstawaniem zamku w Stobnicy. Chodzi o nielegalną inwestycję prowadzoną na obszarze Natura 2000 Puszcza Notecka.

Zamek w Stobnicy. Prokuratorskie zatrzymania ws. budowy zamku w Puszczy Noteckiej (na zdjęciu).
Zamek w Stobnicy. Prokuratorskie zatrzymania ws. budowy zamku w Puszczy Noteckiej (na zdjęciu). (wp.pl)

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji na polecenie prokuratury zatrzymali siedem osób. Zatrzymania są związane ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu dotyczącym realizacji nielegalnej inwestycji, polegającej na prowadzeniu budowy obiektu mieszkalnego i gospodarczego tzw. zamku w Stobnicy, na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka.

Jak przekazała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wśród zatrzymanych są inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, funkcjonariusze Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach, osoby reprezentujące inwestora oraz architekt i główny projektant inwestycji.

Informację udało nam się potwierdzić u prok. Łukasza Wawrzyniaka rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. W rozmowie z money.pl potwierdził on zatrzymanie siedmiu osób. Podkreślił jednak, że trzeba jeszcze poczekać na więcej szczegółów.

Zobacz także: Zobacz też: Zadłużenie państwa po pandemii. "Szansą projekty za unijne pieniądze"

- Prokuratura uruchomiła również działania pozakarne. Prokurator Okręgowy wniósł do Wojewody Wielkopolskiego sprzeciw o stwierdzenie nieważności decyzji o pozwolenie na budowę tej inwestycji - poinformował Łukasz Wawrzyniak.

Skontaktowaliśmy się również z Powiatowym Nadzorem Budowlanym w Obornikach, ale pracownicy urzędu odmówili komentarza. Nikt nie odbierał natomiast telefonu w Wydziale Architektury i Budownictwa.

Udało nam się dotrzeć także do architekta zamku w Stobnicy. Również odmówił komentarza w tej sprawie.

Jak podaje PAP, podejrzanym zarzuca się m.in. przestępstwa urzędnicze tj. nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów oraz przeciwko środowisku.

Prokurator po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(983)
Kll99
4 lata temu
Nareszcie, dlaczego to towarzystwo było tak długo bezkarne ? :))) nadzwyczajna kasta ?(((: A co POwscy sędziowie zrobią POwcą
Moon
4 lata temu
Obciążyć specjalnym ekologicznym comiesięcznym podatkiem i niech stoi
zysk
4 lata temu
Elolodzy maczają w tym palce , dlatego cisza. Łapówki swoje zrobiły. -- Pytam gdzie byli ekolodzy na paradzie równości ?
obserwator
4 lata temu
Spokojnie za chwilę się okaże, że sędzia nie wyda zgody na areszt dla zatrzymanych i dalej będą kręcić wałki. POwiązane układy ciężko rozwalić _UE tylko czeka na kolejne płacze POkrzywdzonych naszymi _koniecznymi reformami uPOrtyjnionego sądownictwa.
Spostrzegawcz...
4 lata temu
Łamana w Polsce ? - Macie jak na tacy podane rządy PO i ich przybocznych. Wydali Pozwolenie na to, żeby ryscy zniszczyli naszą puszczę budując sobie w niej ogromny pałac.... PO.kazać brukselce jak była PO.strzegana praworządność za PO-PSL ? - Konkret ! nie puste słowa o przestrzeganiu praworządności obecnej władzy !
...
Następna strona