Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamek w Stobnicy. Siedem osób zatrzymanych ws. zamku w Puszczy Noteckiej

Policja zatrzymała siedem osób mających związek z powstawaniem zamku w Stobnicy. Chodzi o nielegalną inwestycję prowadzoną na obszarze Natura 2000 Puszcza Notecka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wp.pl)
Zamek w Stobnicy. Prokuratorskie zatrzymania ws. budowy zamku w Puszczy Noteckiej (na zdjęciu).

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji na polecenie prokuratury zatrzymali siedem osób. Zatrzymania są związane ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu dotyczącym realizacji nielegalnej inwestycji, polegającej na prowadzeniu budowy obiektu mieszkalnego i gospodarczego tzw. zamku w Stobnicy, na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka.

Jak przekazała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wśród zatrzymanych są inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, funkcjonariusze Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach, osoby reprezentujące inwestora oraz architekt i główny projektant inwestycji.

Informację udało nam się potwierdzić u prok. Łukasza Wawrzyniaka rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. W rozmowie z money.pl potwierdził on zatrzymanie siedmiu osób. Podkreślił jednak, że trzeba jeszcze poczekać na więcej szczegółów.

Zobacz też: Zadłużenie państwa po pandemii. "Szansą projekty za unijne pieniądze"

- Prokuratura uruchomiła również działania pozakarne. Prokurator Okręgowy wniósł do Wojewody Wielkopolskiego sprzeciw o stwierdzenie nieważności decyzji o pozwolenie na budowę tej inwestycji - poinformował Łukasz Wawrzyniak.

Skontaktowaliśmy się również z Powiatowym Nadzorem Budowlanym w Obornikach, ale pracownicy urzędu odmówili komentarza. Nikt nie odbierał natomiast telefonu w Wydziale Architektury i Budownictwa.

Udało nam się dotrzeć także do architekta zamku w Stobnicy. Również odmówił komentarza w tej sprawie.

Jak podaje PAP, podejrzanym zarzuca się m.in. przestępstwa urzędnicze tj. nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów oraz przeciwko środowisku.

Prokurator po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2020

oojjj....Ciekawe czy zostanie rozebrane i teren rekultywowany na koszt inwestowa ... a co z inwestorami ? ciszaaa...

16-07-2020

ObywateliJa bym tego nie rozbieral bo to by była głupota, jak już jest zrobił bym przepadek mienia, winnych ukarał i wsadził do więzienia ot tak dla przykładu … Czytaj całość

16-07-2020

Kanclerz V ,RP vonJarosław Kaczyński zapragnął tam uruchomić ośrodek wypoczynkowy dla ludzi władzy i kleru

Rozwiń komentarze (984)