Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamek
16.07.2020 18:08

Zamek w Stobnicy. "Prace na ukończeniu, widoki - niezapomniane"

Zamek w Stobnicy znów jest na ustach wszystkich - zatrzymano właśnie siedem osób w związku z budową. Money.pl rozmawiał z ekipą, która była niedawno na budowie. - Do wykończenia wszystkiego wiele brakuje - słyszymy. Niektórzy wynajmują nawet samoloty, by przelecieć się nad zamkiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Instagram)
Jeszcze tydzień temu prace w Stobnicy trwały

Co się dzieje obecnie na terenie budowy, uznawanej za jedną z najbardziej kontrowersyjnych w kraju? Rozmawialiśmy z dwoma osobami, które były niedawno w zamku oraz jego okolicach.

Pan Łukasz obserwował postęp prac z pewnej odległości. - Byłem tam mniej więcej tydzień temu. Widać, że trwają prace przy wieży, jest ona oklejana jakimiś kamieniami - opowiada w rozmowie z money.pl. Dodaje, że wiele osób chce zobaczyć zamek, ale trudno do niego bezpośrednio się zbliżyć. Dlatego, jak mówi, część osób wynajmuje specjalnie nieduże samoloty. Jak opowiada, nad niebem w okolicy Stobnicy często można je zauważyć - Naprawdę wielu jest ciekawskich, którzy chcą obejrzeć budowlę - uśmiecha się pan Łukasz.

Zapomniany polski Hogwart. Obejrzyj wideo:

Ekipa eksploratorów z Poznania była natomiast na przełomie maja i czerwca wewnątrz zamku - zresztą nie pierwszy raz. - Prace mocno poszły do przodu od lutego. Naprawdę widać postęp. Do ukończenia niewiele już zostało - opowiadają.

Co zrobiło największe wrażenie na miłośnikach urbexu, czyli eksplorowania trudno dostępnych wnętrz? - Wieża. Widoki z niej są naprawdę niesamowite - opowiadają w rozmowie z money.pl.

Gdy rozmawialiśmy z nimi w lutym, opowiadali, że najbardziej imponująca jest sala balowa. - Widać przy niej potężne filary ozdobione piaskowcem. To zapiera dech w piersiach, nawet u osób nieznających się na architekturze. Kolejne zaskoczenie to okrągłe szyby wind. Jedna z nich sięga od piwnic do wieży, czyli musi to być minimum 10 pięter - mówili.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2020

gregNich budują. Bedzie jakas atrakcja turystyczna. Chyba ze pis czeka aż skończą pozniej zabiorą gotowy

16-07-2020

TomskiNo zbrodnia normalnie...chyba, że przekażą episkopatowi...a to będzie uświęcone sanktuarium.

16-07-2020

abckto jest inwestorem?

Rozwiń komentarze (253)