Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MKS
|

Zamknięcie cmentarzy. Do 11 zł za donicę - tyle dostaną sprzedawcy kwiatów

173
Podziel się

Nie więcej niż 11 zł jest gotów zapłacić rząd za donicę kwiatów. Pod cmentarzami kwiaty kosztują niemal trzy razy więcej, ale pomoc liczona jest od ceny hurtowej.

Zamknięcie cmentarzy. Do 11 zł za donicę - tyle dostaną sprzedawcy kwiatów
(Pixabay)
bDScOKzp

Zaraz po tym, jak ok. 15.30 w piątek premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że przez trzy kolejne dni cmentarze będą zamknięte, podniósł się sprzeciw sprzedawców kwiatów i zniczy.

Na chwilę przed najważniejszym w swoim biznesie dniem dowiedzieli się, że nic nie zarobią, a wiele kwiatów będzie się nadawało tylko do wyrzucenia. Po fali krytyki, jaka spadła na rząd, premier zobowiązał się, że sprzedawcy, którzy ponieśli straty, dostaną pomoc.

bDScOKzr

Wiadomo już mniej więcej, na jakie pieniądze mogą liczyć hodowcy i sprzedawcy. W rozmowie z RMF FM wiceminister rolnictwa Anna Gembicka poinformowała, że resort przeanalizował oferty na rynku i uznał, że maksymalnie 11 zł za doniczkę będzie uczciwą ceną.

Zobacz także: Zamknięte cmentarze. "Tych strat nikt nam już nie zrekompensuje"

- Te ceny były ustalane w rozmowach i pewnym rozeznaniu m.in. z hurtownikami - mówi Gembicka. Mamy nadzieję, że ta stawka będzie faktycznie zadowalająca dla tych osób, które z powodu zamknięcia cmentarzy będą miały w tym roku niższe obroty –powiedziała.

bDScOKzx

W hurcie donica chryzantem kosztuje ok. 11-12 zł. Klienci indywidualni pod bramą cmentarza płacą jednak między 25 a 30 zł, a to dlatego, że cena uwzględnia również takie elementy jak opłata za miejsce targowe, wynagrodzenie sprzedawcy, koszt transportu.

Warunki pomocy

bDScOKzy

Na pomoc może liczyć posiadacz co najmniej 50 chryzantem, które są w fazie pełnej dojrzałości i które zostały przeznaczone do sprzedaży na dzień zgłoszenia - tak kwiaty objęte skupem opisuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Przedsiębiorca musi złożyć wniosek i wskazać liczbę niesprzedanych kwiatów oraz miejsce ich składowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDScOKzS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(173)
miki
5 miesięcy temu
Jakie odszkodowania??????????????????Można to sprzedać w tygodniu. Ja kupiłem tyle jak co roku. Co za geniusz takie idiotyzm i wypisuje ??????
Skania
5 miesięcy temu
stracili tylko sobotę i to nie całkiem bo ludzie rzucili się w piątek po południu i brali co popadnie. teraz namnożą się im doniczki bo będą dopłaty.
Pawel
5 miesięcy temu
Nic nie dostana rząd to tak uergumentuje ze wymaganiom sprosta 1 na 1000
bDScOKzT
Zosia
5 miesięcy temu
To nie rząd zapłaci za kwiaty to zapłacimy my podatnicy
555
5 miesięcy temu
a może rząd odkupi obiady z restauracji ,kawę i ciastka od kawiarni , z barów piwo, odkupi masaże, fitness itp do upadku PISowcy nas prowadzą
...
Następna strona