Notowania

Zamrożenie cen energii. Mniejsi sprzedawcy wypadają z rynku

- To koniec rynku energii elektrycznej - ocenił prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Maciej Bando. Kolejni poszkodowani zwracają się rzeczników o interwencję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną

Rząd ręcznie sterując cenami prądu zamierzał zatrzymać wzrost rachunków. Efekt jest jednak odwrotny – pisze "Gazeta Wyborcza".

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zasypywany jest skargami na drastyczne podwyżki, o czym informował prezes UOKiK Marek Niechciał.

Z rynku wypadają mniejsi dostawcy prądu. Część z odbiorców końcowych energii nawet nie wie o bankructwie ich dotychczasowego sprzedawcy i wciąż wysyła mu pieniądze – alarmuje UOKiK.

Inni z kolei w związku z bankructwem swojego dostawcy zależni są od dostaw rezerwowych. Rachunki rosną nawet 3-krotnie – wskazuje "Wyborcza".

Obejrzyj. Co dalej z cenami prądu?

Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki już wieszczy koniec rynku energii elektrycznej w Polsce. Winę widzi w ręcznym sterowaniu cenami.

- W jednej chwili cofnęliśmy się o 30 lat, w których obserwowaliśmy powolną jego liberalizację – ocenił na łamach dziennika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ceny prądu, zamrożenie cen prądu, energia, energetyka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-04-2019

jackuNie obawiajcie się wróci PO będzie wolny rynek (ceny prądu wzrosną o 100%).

26-04-2019

maduroWróciła KOMUNA+

26-04-2019

NoJak ja ich lubię - w 2020 zobaczycie efekty rządów tych nieudaczników!

Rozwiń komentarze (7)