Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamrożenie cen gazu. Będzie kryterium dochodowe. "Reszta musi oszczędzać"

- Nie znamy jeszcze szczegółów pomysłu na wprowadzenie kryterium dochodowego w kwestii zamrożenia cen gazu, o których mówił w środę premier Mateusz Morawiecki. Jednak ograniczenie wsparcia do osób najbardziej potrzebujących, to krok w dobrą stronę, biorąc pod uwagę inflację i duże napięcia budżetowe - powiedział w programie "Newsroom" WP Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu Biznesalert.pl. – Trzeba postawić na pomoc dobrze wycelowaną. Walka o wyjście z wysokiej inflacji jest bardzo zasadna. Mamy już dodatek węglowy, który trafił do potrzebujących, ale także do tych, którzy bez niego mogliby się obejść. W dodatku trudno jest zweryfikować, czy pieniądze zostały faktycznie na węgiel wydane. Kryzys energetyczny zmienia się w gospodarczy. Im szybciej ten kryzys się przetoczy, tym szybciej zaczniemy z niego wychodzić. Natomiast próby zadekretowania, że kryzys się skończy poprzez regulowanie wszystkiego, to także droga donikąd i sposób na przedłużenie...

rozwiń
0
0
456
Podziel się
Komentarze (456)
zobacz więcej komentarzy (456)
KOMENTARZE
(456)
Józefa
2 dni temu
Każdy by chciał mieć takie uposażenie,Ja też.Nic z tego,nie mam zdolności do opowiadania bajek i to bez mrugnięcia powieki.Bez zmiany wyrazu twarzy.Talent.
Ola
1 tyg. temu
Bezczelny typie, nie zwalaj na Putina bo sami doprowadziliście gospodarkę do ruiny lockdownami i rozdawnictwem. W lokalu masz 19 stopni a w domciu ile? Ja nie mam zamiaru marznąć w 19 stopniach a KE może mnie cmoknąć.
marodaro
1 tyg. temu
napięcia budżetowe to sami wykombinowali budując bez sensu Ostrołeki i inne bzdety i rozdając plusy na lewo i prawo. A na marginesie - skąd bierzecie tych kretynów do wywiadów. może on zarabia 50 tys miesięcznie ale większość ma 3-5 tys. i żadnych plusów nie dostaje.
Gerd
1 tyg. temu
42 lata ciężkiej pracy i emerytura 4tys. i przez to nic się nie należy, żadne dopłaty, rekompensaty, 13, 14-ka na każdym kroku jest człowiek bity za solidność. Emerytura jest solidarnościowa w Polsce bo trzeba się dzielić tymi wypracowanymi pieniędzmi z ludźmi co lata przepracowali za granicą, czy na czarno a dzisiaj muszą mieć emeryturę. A teraz ponownie słyszę głos o kryterium dochodowym i tu człowieka sz... trafia.
gośc
1 tyg. temu
PIS = PGR EKIPA MA reszta na nich pracuje
...
Następna strona