Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamrożenie cen prądu dla firm? To nieracjonalne – odpowiada unijny urzędnik

- Możliwość zamrożenia cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych jest zgodna z europejskimi regulacjami, w przypadku odbiorców biznesowych to nieracjonalne - powiedział dyrektor generalny ds. energii Komisji Europejskiej Dominique Ristori.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Unijny urzędnik uważa, że zamrożenie cen dla firm jest irracjonalne (Fot: Petras Malukas)

Kiedy Komisja Europejska zajmie stanowisko wobec polskiej ustawy o cenach prądu? Dyrektor tego nie sprecyzował, ale podkreślił jednocześnie, że w tej sprawie trwa dialog, a decyzja Komisji "nie będzie się opóźniać".

W ubiegły piątek premier Mateusz Morawiecki mówił, że decyzja KE w sprawie rekompensat za wyższe ceny prądu powinna zapaść za kilka dni.

- Cały czas debatujemy z Komisją Europejską. Ona musi wyrazić zgodę na obniżki cen poza sektorem gospodarstw domowych - zaznaczył premier.

Obejrzyj: Klient nie płaci za fakturę? Co można zrobić?

Firmy, które sprzedają prąd, będą mogły liczyć na rekompensaty ze specjalnego funduszu, zasilonego między innymi pieniędzmi ze sprzedaży dodatkowej puli uprawnień do emisji CO2.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2019

ZDRAJCYALE SIĘ TOTALNI CIESZĄ Z NASZEJ KRZYWDY ...DONOSICIELE..BY WAS NIE WYBRALI DO PE

13-05-2019

Polska pod zaboramiKiedyś UE - Niemcy kazali pozamykać polskie stocznie , teraz każą nam zamykać kopalnie i będą mówić nam ile mamy płacić za prąd

14-05-2019

TomChcecie mieć gospodarkę centralnie planowaną polaki? Tęsknicie do komunizmu?

Rozwiń komentarze (6)