Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Zamrożenie płacy minimalnej w 2021 roku? Rzecznik MŚP pisze do Jadwigi Emilewicz

672
Podziel się:

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz skierował pismo do szefowej resortu rozwoju Jadwigi Emilewicz, w którym proponuje zamrożenie płacy minimalnej w roku 2021. Mowa o kwocie 2600 zł brutto.

 Zamrożenie płacy minimalnej w 2021 roku? Rzecznik MŚP pisze do Jadwigi Emilewicz
Zamrożenie płacy minimalnej w 2021 roku? Rzecznik MŚP pisze do Jadwigi Emilewicz (YouTube.com)

Rzecznik MŚP podkreśla, że wzrost płacy minimalnej w 2021 o 200 zł (do poziomu 2800 zł brutto) spowoduje, że stawka godzinowa wyniesie wówczas 18,30 zł. W ocenie Abramowicza przyjęcie takiego rozwiązania w obliczu kryzysu gospodarczego może się negatywnie odbić na gospodarce, a ewentualne reperkusje uderzą nie tylko w przedsiębiorców, ale również w rynek pracownika.

Ponadto w regionach słabszych gospodarczo podwyżka płacy minimalnej może doprowadzić do redukcji zatrudnienia - argumentuje rzecznik. Abramowicz podkreśla także, że pomoc rządowa dla firm dotkniętych w skutek pandemii w dużej części się zakończyła.

Kolejne restrykcje, które prowadzą do ograniczenia przychodu oraz decyzja rządu o podniesieniu płacy minimalnej, wymuszającej wzrost kosztów prowadzenia działalności, ma z kolei uderzyć w wiele firm z sektora MŚP. Zdaniem Abramowicza braku zamrożenia płacy minimalnej w 2021 roku skutkować będzie także wyższą składką na ubezpieczenia społeczne przedsiębiorców.

"Wzrost składki na ubezpieczenie społeczne przedsiębiorców także spowoduje wzrost kosztów firmy" – podsumowuje w liście rzecznik MŚP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(672)
Gonia
3 lata temu
Jak kogoś nie stać żeby zapłacic nawet najniższą pensje to znaczy ze powinien zamknac firme i isc do pracy do kogoś za najniższą pensję.
ttt
3 lata temu
18 pln to jakieś 14 na ręke. 100pln dziennie. koszmar 10 dni na skromne rachunki, 5 dni na paliwo i sucha bułka. Jak to ma być za mało ???
Niestety
3 lata temu
Ona i jej podobni nigdy nie pracowali. Nie rozumiejo!
itd
3 lata temu
Strasznie zeszkapiała widać kłamstwo nie tuczy
aniag
3 lata temu
no i już są efekty,a miało być tak pięknie. I pewnie jest ,tylko dla kogo?gratulacje wyborcom
...
Następna strona