Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
08.08.2020 09:40

Zamrożenie płacy minimalnej w 2021 roku? Rzecznik MŚP pisze do Jadwigi Emilewicz

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz skierował pismo do szefowej resortu rozwoju Jadwigi Emilewicz, w którym proponuje zamrożenie płacy minimalnej w roku 2021. Mowa o kwocie 2600 zł brutto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(YouTube.com)
Zamrożenie płacy minimalnej w 2021 roku? Rzecznik MŚP pisze do Jadwigi Emilewicz

Rzecznik MŚP podkreśla, że wzrost płacy minimalnej w 2021 o 200 zł (do poziomu 2800 zł brutto) spowoduje, że stawka godzinowa wyniesie wówczas 18,30 zł. W ocenie Abramowicza przyjęcie takiego rozwiązania w obliczu kryzysu gospodarczego może się negatywnie odbić na gospodarce, a ewentualne reperkusje uderzą nie tylko w przedsiębiorców, ale również w rynek pracownika.

Ponadto w regionach słabszych gospodarczo podwyżka płacy minimalnej może doprowadzić do redukcji zatrudnienia - argumentuje rzecznik. Abramowicz podkreśla także, że pomoc rządowa dla firm dotkniętych w skutek pandemii w dużej części się zakończyła.

Kolejne restrykcje, które prowadzą do ograniczenia przychodu oraz decyzja rządu o podniesieniu płacy minimalnej, wymuszającej wzrost kosztów prowadzenia działalności, ma z kolei uderzyć w wiele firm z sektora MŚP. Zdaniem Abramowicza braku zamrożenia płacy minimalnej w 2021 roku skutkować będzie także wyższą składką na ubezpieczenia społeczne przedsiębiorców.

"Wzrost składki na ubezpieczenie społeczne przedsiębiorców także spowoduje wzrost kosztów firmy" – podsumowuje w liście rzecznik MŚP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2020

jolano i tak pomalutku dojdzie do tego że będziecie robić za miskę ryżu, chcieliście dalej takiego rządu to macie na własne życzenie !

08-08-2020

olekPo wyborach... niech ludzie pracują za miskę ryżu.

08-08-2020

PilololokSzykuje się armagedon hahaha pis na taczkach wyjedzie niedługo !!!

Rozwiń komentarze (672)