Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KIB
|
aktualizacja

Żandarmeria Wojskowa w Warszawie. Oto zdjęcie

284
Podziel się:

Do Warszawy zjeżdżają się żandarmi – informuje Radio Kolor. Radio dostaje informacje o miejscach, gdzie żandarmeria się pojawia.

Żandarmeria Wojskowa w Warszawie. Oto zdjęcie
Żandarmeria Wojskowa przed warszawskim hotelem (Radio Kolor, zdjęcie słuchacza, Zdjęcie słuchacza)

Radio otrzymało też zdjęcie żołnierzy przed hotelem w Warszawie, które za zgodą stacji publikujemy.

"Większa widoczność wojska na ulicach w całej Polsce związana jest z decyzją Ministra Obrony Narodowej o znaczącym zwiększeniu zaangażowania wojska w walce z koronawirusem. Rozszerzamy także skalę zadań, które realizują żołnierze, wspierając cywilną służbę zdrowia" - taką odpowiedź z Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymało radio, które zwróciło się do resortu z prośbą o komentarz.

Resort MON dodał, że w walkę z pandemią będzie zaangażowanych "nie mniej niż 20 tys. żołnierzy zarówno Wojsk Obrony Terytorialnej, jak i wojsk operacyjnych".

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Żandarmeria Wojskowa pomoże policji. Wiemy, czym się zajmie

Radio Kolor wiąże większą obecność żandarmów na warszawskich ulicach z zapowiadaną na piątek manifestacją po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

Także money.pl zwrócił się z pytaniem do Żandarmerii Wojskowej. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy od rzecznika: "Od 28 października br., w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii i wzrostem zachorowań na COVID 19, ŻW wspiera Policję w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Działania ŻW będą adekwatne do tych, które realizowała podczas EURO 1012, Światowych Dni Młodzieży czy Szczytu NATO. Wspólne działania ŻW i Policji mają na celu walkę z COVID 19 i będą polegały przede wszystkim na egzekwowaniu wprowadzonych w związku z epidemią obostrzeń oraz sprawdzaniu obowiązku przestrzegania kwarantanny. To już 23 raz jak ŻW wspiera policję w trybie art. 18a Ustawy o Policji".

Jak już informowaliśmy, zarządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego od środy 28 października żandarmeria ma pomagać policji.

Wiceszef MON Marcin Ociepa w programie "Tłit", pytany, czy Żandarmeria zostanie zaangażowana w obronę kościołów, odparł: - Nie, na pewno nie w wymiarze zorganizowanym. ŻW nie jest szkolona do osłony manifestacji. Natomiast każdy funkcjonariusz ma obowiązek reakcji jak widzi przestępstwo. Profanowanie kościołów, przerywanie mszy, niszczenie zabytków jest przestępstwem. Żandarm będzie reagował, tak jak będzie reagował policjant - mówił Marcin Ociepa.

Jak informował Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej, żandarmi wraz z funkcjonariuszami policji patrolują ulice Warszawy - czytamy na stronie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(284)
dfxdfvzx
3 lata temu
a gdyby zdewastowano budynek masonów jako happening?
50+
4 lata temu
Historia lubi się powtarzać, Stan wojenny za rogiem. Przybłędzka zwiała już do Niemiec.
PIS WINNY
4 lata temu
BŁASZCZAK I OCIEPA POD SĄD ŻANDARMERIA JEST NA WOJSKO A NIE NA OBYWATELI JY Ż KIEDYŚ BYŁA WRONA-(SKONA)I JAK TO SIĘ SKOŃCZYŁO. TERAZ TEŻ MOŻE SIĘ TAK SKOŃCZYĆ BŁASZCZAK MOŻE BYĆ SĄD NAD TOBĄ BO POLACY BĘDĄ PAMIĘTALI.
Jaruzelski si...
4 lata temu
Teraz już i wojsko stoi tam razem z policją gdzie stało zomo w stanie wojennym.
samurel r
4 lata temu
Przyjechali wspomóc kobiety w walce o ich godność. Oni też mają żony i córki ....
...
Następna strona