Notowania

lufthansa
26.12.2019 13:22

Zaraz po Świętach Lufthansę może czekać kolejny strajk

Związek zawodowy personelu pokładowego Ufo grozi Lufthansie kolejnymi strajkami. Ze względu na pasażerów rezygnuje z nich tylko w świąteczne dni – od 24 do 26 grudnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Personel pokładowy Lufthansy domaga się godziwych zarobków (Fot: Adrian Pingstone)

Mimo szeregu negocjacji, trwa konflikt między Lufthansą a związkiem zawodowym personelu pokładowego Ufo, który domaga się podwyżek dla swoich członków. Tuż po fiasku kolejnych rozmów Ufo zapowiedział, że zaraz po świętach Bożego Narodzenia możliwe są krótkoterminowe strajki. Dla dobra pasażerów zrezygnowano z nich tylko w dniach nasilenia ruchu, od 24 do 26 grudnia.

Akcje protestacyjne mogą dotknąć zarówno samą Lufthansę, jak i cztery linie lotnicze należące do koncernu: Germanwings, Eurowings Deutschland, SunExpress Deutschland i Lufthansa Cityline.

Będzie łatwiej o odszkodowania. Rząd powoła Rzecznika Praw Pasażerów
Rząd chce wzmocnić prawa pasażerów lotów. Nawet 100 tys. zł kary dla przewoźnika

Wiceszef związku Ufo Daniel Flohr powiedział, że z pomocą mediatorów podejmowano próbę znalezienia wiarygodnego i przede wszystkim pewnego pod względem prawnym rozwiązania. – Niestety próba ta się nie powiodła – podsumował Flohr i zapowiedział, że walka będzie się toczyła dalej, Ufo wezwie do kolejnych strajków. Związkowcy rezygnują z nich tylko w dni świąteczne, dodał: „ale od teraz, w każdej chwili możemy zapowiedzieć termin akcji protestacyjnej”.

Obejrzyj: Kredyty dla firm. Oto co musisz wiedzieć

Weekendowe rozmowy bez skutku

Związek zawodowy personelu pokładowego i Lufthansa rozmawiały w miniony weekend z udziałem mediatorów: byłego przewodniczącego SPD i premiera Brandenburgii Matthiasa Platzka oraz byłego szefa Federalnej Agencji Pracy Franka-Jürgena Weisego. Rozjemcy zaproponowali kolejne negocjacje na początku stycznia.

Sezon wakacyjny w pełni, są problemy z punktualnością lotów. Korzystają na tym kancelarie prawne
Polowanie na pasażera. Polskie lotniska są polem bitwy kancelarii prawnych i firm technologicznych

Spór o podwyżki wynagrodzeń personelu pokładowego Lufthansy i jej przewoźników trwa od miesięcy. Związek zawodowy Ufo, zrzeszający tych pracowników, domaga się 1,8 proc. podwyżki, Lufthansa odrzuca to żądanie tłumacząc się trudną sytuacją w branży lotniczej. Efektem konfliktu są organizowane co kilka tygodni strajki. Tylko w listopadzie dwudniowy strajk doprowadził do odwołania 1300 lotów, w tym do Krakowa i Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
Deutsche Welle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz