Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Zarzuty dla pracowników Jeronimo Martins. Wśród nich osoba, która była związana z polskim oddziałem

9
Podziel się:

Portugalska prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne 10 osobom, w tym 5 pracownikom grupy Jeronimo Martins - właściciela Biedronki. Wśród nich jest wysoki rangą, były już przedstawiciel polskiego oddziału.

Zarzuty korupcyjne dla pracowników Jeronimo Martins. W tym dla osoby, która była związana z polskim oddziałem
Zarzuty korupcyjne dla pracowników Jeronimo Martins. W tym dla osoby, która była związana z polskim oddziałem (East News)

10 osób z zarzutami korupcyjnymi, w tym 5 pracowników Jeronimo Martins i 5 dostawców. Z ustaleń money.pl wynika, że wśród osób, które usłyszały zarzuty jest Portugalczyk, który przez pewien czas był wysokim rangą pracownikiem Jeronimo Martins Polska, niedawno wrócił jednak do Portugalii.

Otrzymaliśmy też komunikat JMP. "Sprawa dotyczy postępowania prowadzonego w Portugalii przez tamtejszą policję w związku z zawiadomieniem złożonym przez sieć Pingo Doce i w żaden sposób nie dotyczy działań naszej sieci" - zapewnia biuro prasowe Jeronimo Martins Polska.

Informacje o zatrzymaniach i zarzutach podała PAP, powołując się na portugalskie media. Te informują, że dochodzenie prokuratury zostało zainicjowane przez władze grupy Jeronimo Martins, ruszyło w 2018 r. Z doniesień portugalskiej telewizji TVI wynika, że pracownicy Jeronimo Martins oraz dostawcy w środę usłyszeli zarzuty korupcyjne oraz prania pieniędzy. Dwóch wysokich rangą pracowników JM oskarża się o przyjęcie łapówek o łącznej wartości 1 mln euro.

Zobacz także: Obejrzyj: Nowe tendencje w handlu. Retail park

Środową akcję przeprowadzono w 18 różnych miejscach Portugalii. Śledztwo otrzymało kryptonim "Rappel", wynika z niego, że w proceder korupcyjny wewnątrz grupy Jeronimo Martins uwikłany był m.in. jeden z dostawców ryb dla sklepów portugalskiej sieci handlowej.

Tego samego dnia portugalska policja przeprowadziła jeszcze inną operację antykorupcyjną. Również dotyczącą łapówkarstwa, tyle że w jednostkach samorządu terytorialnego. Do wieczora grupa ponad 200 funkcjonariuszy przeprowadziła rewizje na terenie 50 urzędów gminnych oraz prywatnych nieruchomości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Gosc
5 lata temu
Jeronimo w polsce to tyle ma placy z Biedronkami wystarczy sprzedac pod wiezowce ..kto tyle kupil prucz kleru ziemi
Mik
5 lata temu
Witam .Na temat korupcji w konsorcium Biedronki dochodzi do dzis .Tylko w inny sposob ,mianowicie w trakcie remontow biedronek .Remont biedronki to tylko duza fikcjia ,Jeronimo albo niewidzi albo sa zaslepieni .Poczawszy od remontu budowlanego ,poprzez prace hydrauliczne ,czy wentylacyjne .Wszystkie firmy zatrudnione do tych prac czesto zamiast wymieniac na nowe stosuja odświeżone materialy .Mozna by napisać książkę na ten temat.
Piotr
5 lata temu
JA NA MIEJSCU US, KAS, POLICJA, PROKURATURY..... DOBRZE BYM SIĘ PRZYJRZAŁ TEJ FIRMIE I TAKIEJ JEJ UCZCIWOŚCI.... GWARANTUJE ŻE CAŁY CZAS MA CO ROBIĆ PIP, US KONTROLOWAĆ, KONTROLOWAĆ I JESZCZE RAZ KONTROLĘ!! TAM CAŁY CZAS SA CIEKAWIE.....
Xxx
5 lata temu
Czyli złapali dziesięciu ale narodowość podali jednego bo był z Polski. Ot propaganda.
ollo
5 lata temu
Sytuacja nie ma nic wspólnego z naszą siecią. to oczywiste skoro aresztowali jednego z wysokich rangą pracowników z Polski