Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zasiłek opiekuńczy przedłużony. Rodzice będą mogli skorzystać także w czasie wakacji

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa, po raz kolejny został przedłużony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 12 lipca.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje objętym ubezpieczeniem chorobowym rodzicom bądź opiekunom prawnym dzieci do lat 8., którzy nie mogą zapewnić opieki w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobków, przedszkoli lub szkół. Ze świadczenia dodatkowo mogą skorzystać rodzice starszych dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Świadczenie zostało wprowadzone ustawą z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Obowiązuje natomiast od 27 marca.

Od tego czasu termin jego przyznawania był już kilkukrotnie wydłużany.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - według wcześniejszych ustaleń - miał przysługiwać do 28 czerwca. W czwartek zapadła jednak decyzja, że zostanie on po raz kolejny przedłużony. Tym razem do 12 lipca. Czy to ostatnie słowo rządu, nie wiadomo.

Przypomnijmy: od 6 maja samorządy mogą stopniowo otwierać żłobki i przedszkola (a do tego, zgodnie z zapowiedzią premiera, we wrześniu dzieci mają normalnie wrócić do szkoły).

Jednak nie wszystkie zostały dotychczas otwarte, a z możliwości posyłania dzieci do przedszkoli skorzystało jedynie około 10 proc. rodziców.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-06-2020

ewapo wyborach napisza ze już niema

28-06-2020

OjtekPozdro dla krzysia

29-06-2020

samozaradni i innej kategoriitaaaaaaa a zasiłki dla innych pracujących np. tych na własnej działalności gospodarczej jak ja i mój mąż i brak opieki dla dwójki dzieci, rząd godny … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)