Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Zasiłek opiekuńczy. ZUS przypomina o przedłużonym świadczeniu

0
Podziel się

W związku z lockdownem po raz kolejny przedłużono dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Rodzice mogą z niego skorzystać do 25 kwietnia.

Zasiłek opiekuńczy. ZUS przypomina o przedłużonym świadczeniu
ZUS przypomina o zasiłku opiekuńczym. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDZeOcth

- Dodatkowy zasiłek opiekuńczy kolejny raz został wydłużony. Oznacza to, że do 25 kwietnia uprawnieni rodzice mogą skorzystać z tej formy wsparcia - mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje zarówno za czas zamknięcia, jak i ograniczonego działania żłobków, przedszkoli, szkół, klubów dziecięcych i innych placówek, w których sprawuje się opiekę nad dziećmi.

Prawo do zasiłku mają rodzice dzieci do lat ośmiu. Zasiłek mogą też pobierać rodzice dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności; do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

bDZeOctj
Zobacz także: Nie będzie zasiłku opiekuńczego dla starszych dzieci

Miesięczny zasiłek opiekuńczy, zarówno zwykły, jak i dodatkowy, wprowadzony z powodu pandemii koronawirusa, wynosi 80 proc. wynagrodzenia. Wypłaca się go za każdy dzień, w którym sprawowana jest opieka, również za dni ustawowo wolne od pracy.

Dodatkowego zasiłku opiekuńczego nie wlicza się do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym, przyznawanego według zwykłych zasad.

bDZeOctp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZeOctK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)