Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Zasiłek opiekuńczy dla rolników będzie przedłużony

4
Podziel się

Rząd chce przedłużyć zasiłek opiekuńczy wypłacany z KRUS do 25 kwietnia - wynika z projektu rozporządzenia, opublikowanym w wykazie prac legislacyjnych.

Zasiłek opiekuńczy dla rolników będzie przedłużony
Zasiłek opiekuńczy przedłużony. (Unsplash.com)
bDSvVdTV

To kolejne przedłużenie zasiłku opiekuńczego z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i zamknięcia szkół.

Prawo do pobierania zasiłku zostanie wydłużone do 15 kwietnia. Rozporządzenie jest przygotowywane przez resort rolnictwa, dlatego dotyczy tylko osób ubezpieczonych w KRUS.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko, ubezpieczonym rolnikom i domownikom z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem do ukończenia 8 lat.

bDSvVdTX
Zobacz także: Nie będzie zasiłku opiekuńczego dla starszych dzieci

Zasiłek przysługuje także w przypadku konieczności opieki nad dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności, lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Zasiłek przysługuje tylko jednemu z rodziców. Trzeba pamiętać, że nie zmieniły się ogólne zasady dotyczące prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

bDSvVdUd
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSvVdUy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
przemyślcieto
5 dni temu
prosty lud polski nie zdaje sobie sprawy,że od PO PSL i SLD tylko by usłyszał: "pinindzy nima i nibyndzie" "to nie jest sprawa rządu" "czego chcecie, przecież jest pandemia" "trzeba się było ubezpieczyć" oraz "wincyj pracujcie"
PAMiĘTAMY!
5 dni temu
młodzież informujemy,a starym przypominamy,ze jak niemiecki agent Donald Tusk polskiego premiera udawał, to biednym dzieciom w podstawówkach darmowe obiady o wartości 2 zł odebrał, żeby on i jego wspólnicy kasę z budżetu na wina po 800 zł i na garnitury po 7 tysięcy zł mieli
Hyuiy
5 dni temu
młodzież informujemy,a starym przypominamy,ze jak niemiecki agent Donald Tusk polskiego premiera udawał, to biednym dzieciom w podstawówkach darmowe obiady o wartości 2 zł odebrał, żeby on i jego wspólnicy kasę z budżetu na wina po 800 zł i na garnitury po 7 tysięcy zł mieli. A teraz to finał za 2euro je
bDSvVdUz
iga
5 dni temu
swoją drogą, ciekaw czy ten rolnik, co 4 latkowi nogę objechał kosiarką, ciekawe czy on dostaje zasiłek opiekunczy ...chyba nie wie od czego jest ten zasiłek Jak bierzesz zasiłek opiekuńczy, to masz z dzieckiem w domu siedzieć!