Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. AKL
|

Zasiłki opiekuńcze kosztowały 10 mld zł

5
Podziel się

Koszt zasiłków opiekuńczych związanych z pandemią wyraźnie przekracza 10 mld zł - szacuje Polski Instytut Ekonomiczny. Wyliczenie opiera się na danych resortu rodziny, z których wynika, że tydzień spędzony przez wszystkie dzieci w domach w trakcie pandemii kosztował Fundusz Ubezpieczeń Społecznych ok. 1 mld zł.

Zasiłki opiekuńcze kosztowały 10 mld zł
Dodatkowy zasiłek przysługiwał na dzieci do lat ośmiu (pixabay.com)
bDzEWjFh

Ostatnie miesiące były najdłuższą w historii przerwą w funkcjonowaniu szkół w Polsce w okresie pokoju - zauważa PIE w swoim "Tygodniku Gospodarczym". - Od 1 września do szkół wrócili zarówno uczniowie szkół podsta-wowych, jak i ponadpodstawowych – większość z nich pierwszy raz od 13 marca br. - dodaje.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługiwał objętym ubezpieczeniem chorobowym rodzicom bądź opiekunom prawnym dzieci do 8. roku życia, którzy nie mogli zapewnić opieki w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobków, przedszkoli lub szkół. Ze świadczenia dodatkowo mogli skorzystać rodzice starszych dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

bDzEWjFj
Zobacz także: Zakaz lotów do 44 krajów. Nowe przepisy namieszały

Świadczenie zostało wprowadzone ustawą z 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. W życie weszło 27 marca.

bDzEWjFp
bDzEWjFK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
qwerty
5 miesięcy temu
Podajcie, ile kasy idzie na zasiłki dla tych co się pracą nie zhańbili!!
vvvvvvvvvvvvv...
5 miesięcy temu
Pozamykać przedszkola żłobki nie sztuka ,nie rodzice zamknęli więc nie narzekać tylko płacić za bezmyślność.
.bl
5 miesięcy temu
No chyba wlasnie na to placimy podatki? Na co innego to mialo pojsc, na wybory Sasina? Czy na ochrone Prezesika?
bDzEWjFL
pam
5 miesięcy temu
500+, 13. i 14. emerytura, podwyżki dla służb mundurowych, wozy strażackie, prezenty dla niektórych samorządów, oczka wodne, dopłaty do fotowoltaiki dla bogatych, emerytury dla kobiet z 4 dzieci, wyprawki szkolne, zwolnienie młodych z PiT, grające ławeczki, pomniki Lecha Kaczyńskiego, dotacje dla ojca Rydzyka, niepotrzebne ekshumacje, bon turystyczny, dotacje dla kopalni i państwowych spółek energetycznych, kupowanie za granicą drogiego gazu i prądu, miliony na trolle internetowe, maszty na flagi państwowe . A dług publiczny rośnie i będzie rósł. Skończymy jak Grecja, Wenezuela albo Zimbabwe. Ekonomia jest nieubłagana.
Marek
5 miesięcy temu
Zasiłek dodatkowy opiekuńczy powinien z ZUS być ograniczony do n maksymalnie 100 tyś miesięcznie a nie jak teraz niektórzy z ZUS pobierają od 6 miesięcy zasiłek w wysokości ponad 200 tyś miesięcznie