Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaskakująca zmiana w CCC. Dariusz Miłek odchodzi z funkcji prezesa

Dariusz Miłek zrezygnował ze stanowiska prezesa CCC i planuje przejście do rady nadzorczej. Zamiast niego spółką ma zarządzać Marcin Czyczerski, w tej chwili wiceprezes ds. finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuki/REPORTER)
Dariusz Miłek to twórca i zarazem największy akcjonariusz CCC (Fot: Andrzej Iwanczuki/REPORTER)

- Powodem rezygnacji jest intencja prowadzenia spraw spółki z poziomu rady nadzorczej, w związku z tym pan Dariusz Miłek zgłosił swoją kandydaturę na przewodniczącego rady nadzorczej spółki - podano w komunikacie.

W zarządzie Miłek ma pozostać nie dłużej niż do 30 czerwca 2019 r.

"Obejmując funkcję przewodniczącego rady nadzorczej, pan Dariusz Miłek będzie miał możliwość spojrzenia z wyższej perspektywy na sprawy spółki i zwiększyć koncentrację na obszarach, które mają największy potencjał wpływu na wzrost wartości firmy, takie jak rozwój produktu i dalsza ekspansja" - czytamy dalej w komunikacie CCC.

Rubik o kampanii CCC. Zobacz wideo:

Na swego następcę na stanowisku prezesa Miłek zgłosił Marcina Czyczerskiego, w tej chwili wiceprezesa firmy do spraw finansowych. Jego kandydatura będzie głosowana 8 marca 2019 r. Walne zgromadzenie akcjonariuszy, które ma powołać Miłka na szefa rady nadzorczej zaplanowano na 11 kwietnia.

Firma CCC powstała z inicjatywy Miłka w 1999 roku. Dziś to jedna z największych polskich firm, zajmujących się handlem obuwiem. W ostatnim zestawieniu magazynu najbogatszych Polaków magazynu "Forbes", Miłek zajął siódme miejsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-02-2019

ObuwnikPopieram Miłek to oszust i wciska ludziom kiepski towar z Pakistanu firmując go marka Lasocki a ciemny lud to kupuje i później reklamuje😀 Nie polecam … Czytaj całość

28-02-2019

AriNic gorszego dla polskiego obuwnictwa jak ccc, nie mogło się zdarzyć. Zalewają nas badziewiem z Azji, wykańczając polskich producentów obuwia.

28-02-2019

MarekJeden raz kupiłem buty w ccc. Miałem je raz na sobie. Buty w których chodzę już od wielu lat pochodzą z firmy Wojas. Mam z 10 par. Nie chcą się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)