Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Lis
Marcin Lis
|
aktualizacja

Zatrzymanie Jacka K. Jest komentarz Orlenu

76
Podziel się:

PKN Orlen w specjalnym oświadczeniu poinformował o gotowości do pełnej współpracy ze śledczymi oraz Centralnym Biurem Antykorupcyjnym po zatrzymaniu byłego prezesa tej spółki Jacka K.

Jacek K. oraz dwóch byłych członków kierownictwa PKN Orlen zostało zatrzymanych
Jacek K. oraz dwóch byłych członków kierownictwa PKN Orlen zostało zatrzymanych (East News)

"W związku z dzisiejszymi informacjami Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz CBA, informujemy, że PKN ORLEN współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 roku. Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji" - brzmi komunikat Orlenu po zatrzymaniu byłego prezesa spółki.

Były prezes największej naftowej spółki w Polsce został zatrzymany w związku z podejrzeniami o "niegospodarność wielkich rozmiarów" oraz przestępstw karno-skarbowych. Poza Jackiem K. na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi zatrzymane zostały dwie inne osoby z kierownictwa PKN Orlen.

Jak poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa, śledztwo zostało zapoczątkowane kontrolą CBA w spółce. Funkcjonariusze Biura mieli zakwestionować sposób "zarządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.".

Zobacz także: Zobacz też: Połączenie Lotosu i Orlenu uderzy w portfele kierowców? Ekspert wyjaśnia

Ze sprawozdania Centralnego Biura Antykorupcyjnego za rok 2017 wynika, że funkcjonariusze mieli stwierdzić "przypadki dokonywania płatności za za zlecane usługi mimo braku dowodów potwierdzających ich wykonanie". Łączny kwota takich transakcji to 1,17 mln zł. Wątpliwości agentów Biura wzbudziły także "nieuzasadnione koszty" w wysokości 530 tys. zł związane z organizacją na Stadionie Narodowym w 2014 r. Verva Street Racing - Dakar. Orlen miał także "odpuścić" sobie nadzór nad rozliczeniem przychodów ze sprzedaży biletów, co doprowadziło do utraty niemal 3 mln zł.

Wszystkie te wskazane w raporcie CBA transakcje na łączną kwotę 4,7 mln zł stanowiły podstawę do skierowania zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa właśnie wyrządzenia szkody majątkowej przez osoby zarządzające spółką, czyli właśnie "niegospodarności".

Jacek K. spółką kierował od 2008 do 2015 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(76)
homo
5 lata temu
Im bardziej wysypuje się ilość przekrętów w PiS tym częściej aresztowani są ludzie z kregu PO. To fatum czy tylko przykrywka pod pubiczkę ?
Kujawiak
5 lata temu
Nowa kampania wyborcza PiSu. Już nie billboardy, wiece , ale aresztowania . Podczas ostatniej wojny nazywali to łapankami.
opo
5 lata temu
Kurcze po wyborach zabraknie aresztów jak się zamknie wszystkich pisowców.
Futrzak
5 lata temu
Kiedy Obajtek wyjaśni cudowne cofnięcie oskarżeń o złodziejstwo i łapówkę? Nie teraz, to w przyszłości zostanie to wyjaśnione, a Obajtek trafi tam, gdzie powinien być od dawna
Goniący króli...
5 lata temu
Ciągle kogoś zatrzymują, potem oskarżają, ale jakoś nie ma procesów i nikt nie siedzi.Służby i prokuratura to niech się zajmą interesem Polski a nie tylko partyjną propagandą
...
Następna strona