Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zawieszenie stosunku pracy. Nowy pomysł resortu

Zawieszenie stosunku pracy - to nowy pomysł, który kiełkuje w resorcie pracy. Jak miałby działać? Pracodawca miałby "czasowo zwolnić" pracownika. Na początek na 3 miesiące. - Konkretów na razie nie ma, ale pracujemy nad tym - mówi minister Marlena Maląg.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Minister Marlena Maląg poinformowała, że w resorcie trwają pracę nad "zawieszeniem stosunku pracy". To miałoby działać jak "tymczasowe zwolnienie"

- W kwietniu przybyło około 58 tys. osób bezrobotnych, czyli dziś mamy w Polsce około 960 tysięcy osób bez pracy - poinformowała w "Sygnałach Dnia" Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. To oznacza stopę bezrobocia na poziomie 5,7 proc.

Nie chciała jednak szacować, jakie będzie bezrobocie na koniec roku. - Mówienie dziś, że będzie 1,5 mln bezrobotnych na koniec roku, czy może mniej, dziś nie ma sensu - zwraca uwagę Maląg. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu ta sama minister prognozowała, że w grudniu stopa bezrobocia może wynieść około 9-10 proc.

Według danych ministerstwa do firm popłynęło już ponad 5 mld zł w ramach tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej. Polacy złożyli w tej sprawie ponad 2,8 mln wniosków.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Szefowa resortu pracy dodała również, że rząd pracuje nad podniesieniem zasiłku dla bezrobotnych oraz innymi sposobami na walkę z kryzysem. Jak dodała, w resorcie wciąż zastanawiają się nad kolejnymi rozwiązaniami, które miałyby przede wszystkim uchronić miejsca pracy w firmach.

- Chcemy wprowadzić dodatkowy instrument: zawieszenie stosunku pracy - poinformowała Maląg.

Dzięki temu przez 3 miesiące osoba objęta takim zawieszeniem mogłaby skorzystać na przykład z dodatku solidarnościowego, który zaproponował prezydent Andrzej Duda. Później taki pracownik miałaby wrócić na swoje stanowisko.

Więcej szczegółów jednak nie zdradziła. - To jedna z form, nad którą pracujemy. Konkrety powinny pojawić się w najbliższym czasie - powiedziała Marlena Maląg.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-05-2020

bsskaA co przez te 3 miesiące? Kasa z nieba spadnie czy Pani mi zapłaci ze swoich?

06-05-2020

Hytmen71Ile pensji zawiesił sobie rząd? Ile dodatków zawiesili posłom i senatorom? Jak wyglądają wynagrodzenia w spółkach skarbu państwa? Jak widać swoi mają … Czytaj całość

06-05-2020

Ktoś z PolskiNo to ja proponuję na czas pandemii zawiesić wynagrodzenia wszystkim posłom!!! Tak solidarnie, nie ma równych i równiejszych!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (1106)