Trwa ładowanie...
bEiedEuZ

Notowania

Przejdź na

Zawodowcy. Trudna praca sprzątaczki? Są osoby, które widzą mnóstwo zalet takiego zajęcia

sez. 1, odc. 8

Wokół zawodu sprzątaczki narosło mnóstwo mitów. Okazuje się jednak, że może to być ciekawe i przyjemne zajęcie. Wszystko, jak tłumaczy pani Karolina, która wykonuje ten zawód w Belgii, zależy od osobistych potrzeb. - Nie lubię pracować z ludźmi, wolę pracować sama. Dom jest pusty, wchodzę, robię swoje i wychodzę – tłumaczy kobieta. Zalety? Możliwość ułożenia grafiku po swojemu, spora swoboda w uzyskaniu urlopu. Choć w tej kwestii decydujący głos będzie miał pracodawca. A zarobki? W Belgii może to być od 600 do 2000 euro. Minusy? Jest to praca fizyczna, która raczej nie zapewni nam rozwoju w karierze. Wyzwaniem są też sami klienci. - Jeden pan miał taki błysk w mieszkaniu, że nie bardzo wiedziałam, co mam tam robić. Pracowałam tam przez cztery godziny raz na dwa tygodnie. Klient i tak się czepiał i twierdził, że coś nie jest zrobione. Poprosiłam biuro o zmianę zleceniodawcy – podsumowuje pani Karolina.

29-01-2021
Tagi:
157 reakcji
18
9
130
Podziel się
Komentarze (130)
zobacz więcej komentarzy (130)
bEiedEvl
KOMENTARZE
(130)
Obiektywny
4 miesiące temu
Żadna Praca Nie Chańbi, Ale Też Nie Każda Nobilituje. Przyjdzie dzień, że oprócz pieniedzy człowiek zapragnie, szacunku do swojej pracy.
Dana
4 miesiące temu
Zadna praca nie hańbi!! Hańbą jest brać pieniądze za nic albo wykorzystywac innych. Szacunek dla pani ♥️
ZK590
5 miesięcy temu
mamy przedsmak jak obecni beneficjenci 500+ będą pracować na moja emeryturę. Póki co w 2020 roku podarowałem im 6 tys. zł, 500+ na wczasy, 300+ na zeszyty i 1100 podatku który został zwrócony przez US.
bEiedEvD
HHHHHH
5 miesięcy temu
a koszty zycia ?
Pia
5 miesięcy temu
No cóż, kiedyś też bym nigdy nie pomyślała, że będę sprzątaczką. Tak się złożyło, że potrzebowałam dodatkowej forsy i znalazłam ogłoszenie: 15 Euro na godzinę. Zmieniałam 3 pracodawców, aż trafiłam na super czysty dom, bez dzieci, bez wymogów właścicieli. Pracuję dalej, bo mnie lubią, szanują, mają zaufanie. Na Święta 250 Euro prezent :-) Godziny sama ustalam, nie ma problemu przesunąć, zawsze wolne gdy moje wnuki mają ferie itd. Rowerem 8 minut, więc żadne koszty na bilety. Sprzątaczka sprzątaczce się nie równa, tak samo jak inżynier czy lekarz :-)
...
Następna strona