Trwa ładowanie...
Notowania

Zawodowcy – Wszystkie wiadomości

Magister został kierowcą śmieciarki. "Po prostu lubię to robić"
251
09.07.2021 16:50

ODPADY
 / 
Magister został kierowcą śmieciarki. "Po prostu lubię to robić"

Ma studia, a zdecydował się na pracę, w której wyższe wykształcenie nie jest wymagane. - Lubię jeździć ciężarówką, a że chciałem być w domu, to pracuję na miejscu - mówi w programie "Zawodowcy" Michał Rukawisznikow, kierowca śmieciarki. Jak przekonuje, praca jest trudna, ale opłacalna. Ile można w tym fachu zarobić i na jakie niespodzianki trzeba być gotowym, opróżniając pojemniki? Obejrzyj odcinek!

Marynarzem być, czyli zarobki niezłe za długie godziny nudy
157
30.04.2021 14:49

ZAROBKI
 / 
Marynarzem być, czyli zarobki niezłe za długie godziny nudy

Podobno jego zawód to zwiedzanie świata, za które dostaje się krocie. Czy tak wygląda praca marynarza? Poza blaskami są też cienie: rozłąka z rodziną i samotność. Ścieżka kariery jest jednak bardzo prosta. Zaczyna się od marynarza czy bosmana, by później awansować na stanowisko oficerskie i na koniec zwieńczeniem jest zostanie kapitanem. - Typowy dzień pracy? Prowadzenie przez osiem godzin wachty nawigacyjnej. Planuję też operacje balastowe i ładunkowe - mówi Piotr Kończewski, pierwszy oficer na kontenerowcu.

Ile zarabia twórca gier? Sumy bywają bajeczne. Trzeba jednak "płacić" specjalny podatek
24
02.04.2021 16:54

GRY KOMPUTEROWE
 / 
Ile zarabia twórca gier? Sumy bywają bajeczne. Trzeba jednak "płacić" specjalny podatek

Najlepsza praca świata? Tak mówią o sobie deweloperzy tworzący gry. Nie dość, że tworzą coś, o czym mówią wszyscy ich znajomi, to jeszcze zarobki są na lepiej niż niezłym poziomie. – Musisz czuć się artystą, by tworzyć gry – dodaje Piotr Rudnicki, który pracuje jako gamedev w firmie Freemind. Co oznacza "gamedev"? To właśnie game developer, czyli programista gier komputerowych. Zarobki? Minimalna to tyle co niemal średnia w Polsce. Choć trzeba przyznać, że pracownicy firm tworzących gry muszą zapłacić "podatek od hobby". Co to takiego? Obejrzyj najnowszy odcinek "Zawodowców".

Zawodowcy. Niełatwy, ale potrzebny zawód: komornik sądowy
195
19.03.2021 17:42

PRACA
 / 
Zawodowcy. Niełatwy, ale potrzebny zawód: komornik sądowy

Stresujący, wymagający i odpowiedzialny - taki jest zawód komornika. Za najtrudniejsze zadanie w tym fachu uchodzą tzw. czynności terenowe, gdy rozmawia się z dłużnikiem. Jeśli robi się nerwowo, bywa wzywana nawet policja. Wynagrodzenie komornika? Na początku drogi, podczas dwuletniej aplikacji, można zarobić 3,5 tys. zł na rękę. Ale gdy posiada się własną kancelarię komorniczą, kwoty są większe - od 5 do 10 tys. zł netto, w zależności m.in. od liczby prowadzonych spraw. Na czym polega praca komornika dowiecie się w najnowszym odcinku programu Zawodowcy.

Zawodowcy. Makijażystą może być również mężczyzna. Grunt to podejście do ludzi
44
05.03.2021 20:39

PRACA
 / 
Zawodowcy. Makijażystą może być również mężczyzna. Grunt to podejście do ludzi

W programie "Zawodowcy" Kuba Jankowski porozmawiał z makijażystą. To dość sfeminizowany zawód, dlatego wykonujący go mężczyzna może zaskakiwać. - Jak jechałem do mniejszej miejscowości na szkolenia lub sesje, no to byłem taki trochę "egzotyczny" dla pozostałych - opowiada Jarosław Jóźwin. Na zarobki jednak nie może narzekać. O ile początkujący makijażysta zarabia przeciętnie 1 tys. zł za zlecenie, to zawodowiec - od 8 tys. zł w górę. - Najwyższe zlecenie, które mi się trafiło, to była reklama, chyba nawet czterodniowa - wspomina Jóźwin. Zarabiał wtedy po 3-4 tys. zł za dzień zdjęciowy. Od razu jednak uprzedza, że to nie jest łatwa praca, jak niektórym może się wydawać. Zaczynał od świtu, a kończył po 14 godzinach. Pracę brał do domu, by przygotować gadżety i peruki na następny dzień. Makijażysta w programie opowiada o tajnikach zawodu, doświadczeniach z celebrytami, a także o przygodach z panią młodą, która była już "gotowa" jeszcze przed zabawą.

Z psem na spacer i nie tylko. Kim jest petsitter i ile może zarobić?
125
05.02.2021 15:40

PRACA
 / 
Z psem na spacer i nie tylko. Kim jest petsitter i ile może zarobić?

W kolejnym odcinku programu "Zawodowcy" Kuba Jankowski przyjrzał się nietypowemu zajęciu, czyli petsitterowi. To zajęcie polegające nie tylko na wyprowadzaniu psów na spacer, a obejmujące cały szereg obowiązków. Dla kogo to profesja? Jakie cechy powinien mieć idealny petsitter? Czy można traktować to jako pracę na pełny etat, a może to tylko forma dorobienia? Ile można zarobić i od czego to zależy? Obejrzyj najnowszy odcinek.

Zawodowcy. Trudna praca sprzątaczki? Są osoby, które widzą mnóstwo zalet takiego zajęcia
224
29.01.2021 8:15

PRACA
 / 
Zawodowcy. Trudna praca sprzątaczki? Są osoby, które widzą mnóstwo zalet takiego zajęcia

Wokół zawodu sprzątaczki narosło mnóstwo mitów. Okazuje się jednak, że może to być ciekawe i przyjemne zajęcie. Wszystko, jak tłumaczy pani Karolina, która wykonuje ten zawód w Belgii, zależy od osobistych potrzeb. - Nie lubię pracować z ludźmi, wolę pracować sama. Dom jest pusty, wchodzę, robię swoje i wychodzę – tłumaczy kobieta. Zalety? Możliwość ułożenia grafiku po swojemu, spora swoboda w uzyskaniu urlopu. Choć w tej kwestii decydujący głos będzie miał pracodawca. A zarobki? W Belgii może to być od 600 do 2000 euro. Minusy? Jest to praca fizyczna, która raczej nie zapewni nam rozwoju w karierze. Wyzwaniem są też sami klienci. - Jeden pan miał taki błysk w mieszkaniu, że nie bardzo wiedziałam, co mam tam robić. Pracowałam tam przez cztery godziny raz na dwa tygodnie. Klient i tak się czepiał i twierdził, że coś nie jest zrobione. Poprosiłam biuro o zmianę zleceniodawcy – podsumowuje pani Karolina.

Zawodowcy. Najlepsi mechanicy zarabiają i 6 tys. zł na rękę
237
31.12.2020 16:34

PRACA
 / 
Zawodowcy. Najlepsi mechanicy zarabiają i 6 tys. zł na rękę

Urabiają ręce po łokcie, co z tego mają? Początkujący mechanik zarabia niewiele, 2,5 tys. zł netto miesięcznie. Taki, który jest już kilka lat na rynku, może liczyć na 4 tys. zł miesięcznie. Zarobki najlepszych to 6 tys. na rękę - a jeśli mają swój warsztat, mogą zarobić i więcej. To zawód, w którym konieczna jest fascynacja motoryzacją, chęć uczenia się, bo samochody ciągle się zmieniają, ale także umiejętność logicznego myślenia, zdolności manualne. - Zakres wiedzy jest ogromny - twierdzą mechanicy. Więcej o pracy machaników w naszym programie "Zawodowcy".

Wystarczy prawo jazdy i pensja pewna. Oto blaski i cienie pracy kuriera
298
13.11.2020 10:19

PRACA
 / 
Wystarczy prawo jazdy i pensja pewna. Oto blaski i cienie pracy kuriera

Około 200 zł na rękę dziennie – tyle zarabia początkujący kurier. Bariery wejścia do tego zawodu nie są wysokie: wystarczy wolny czas i prawo jazdy. – Następnego dnia od wykonania telefonu w sprawie pracy, już się przyuczałem – wspomina Marcin, aktor i piosenkarz, którego pandemia zmusiła do szukania innego sposobu zarobkowania. Został właśnie kurierem. – Pracowałem od wtorku do piątku – wspomina. Pensję dostawał co dwa tygodnie, gotówką do ręki. Miesięcznie początkujący kurier zarabia około 3-3,5 tys. zł miesięcznie. Co jeszcze warto wiedzieć o tej pracy i po co kurierowi kartony po bananach? Zapraszamy na program "Zawodowcy".

Tyle zarabiają inni Polacy. W nowym programie WP wszystkiego się dowiesz
2
10.11.2020 16:35

PRACA
 / 
Tyle zarabiają inni Polacy. W nowym programie WP wszystkiego się dowiesz

Zarobki nie muszą być tematem tabu. O tym, kto, ile i gdzie zarabia, dowiecie się z nowego programu Wirtualnej Polski, "Zawodowców". - Żyjemy w czasach pandemii, która zmieniła poszczególne branże. Widzimy, jak starają się teraz funkcjonować. Część pracowników myśli o przebranżowieniu. W programie mówimy o kilku aspektach: ile można zarobić, jak można się rozwijać, a także jakie są cechy charakterystyczne związane z danym zawodem. Rozmawiamy też z ludźmi, którzy pracują w branży wiele lat i z perspektywy eksperta podpowiedzą, czy akurat taka praca jest dobra dla nas - mówił w programie Newsroom WP prowadzący "Zawodowców" Kuba Jankowski. Jak zapowiedział, w ten weekend widzowie poznają historię zawodowego aktora, który ze względu na pandemię musiał poszukać innego źródła zarobkowania i został kurierem. - To ciekawy eksperyment na żywym organizmie. W takich sytuacjach może się okazać, że ktoś odnajdzie się w zawodzie, o którym nigdy wcześniej nie myślał - dodał.

Nawet 10 tys. zł za jeden dzień pracy. Tyle zarabiają najlepsi ślubni fotografowie
124
16.10.2020 21:43

FOTOGRAF ŚLUBNY
 / 
Nawet 10 tys. zł za jeden dzień pracy. Tyle zarabiają najlepsi ślubni fotografowie

Zanim jednak uda się otrzymać taką gażę, trzeba sporo się natrudzić. Przez wiele lat początkujący w branży fotograf musi pracować nad swoim portfolio. Tylko przez udokumentowane efekty swojej pracy można zyskać klientów. Duże pieniądze nie pojawiają się też od razu. Żółtodziób może dostać maksymalnie tysiąc złotych za swoją pracę. Później stawki rosną. Średnia to ok. 3 tys. Najlepsi za zlecenie zarabiają od 5 tys. zł w górę. Limitu praktycznie nie ma. W tym zawodzie za profesjonalną sesję ślubną można dostać nawet 10 lub kilkadziesiąt tysięcy zł. By utrzymać się na takim topie, trzeba jednak ciągle inwestować. Konieczne są zakupy sprzętu najnowszej generacji, nie tylko do robienia zdjęć, ale też ich edycji. Zapraszamy na program "Zawodowcy".