Trwa ładowanie...
bDTapshx

Notowania

Przejdź na

Ile zarabia twórca gier? Sumy bywają bajeczne. Trzeba jednak "płacić" specjalny podatek

sez. 1, odc. 12

Najlepsza praca świata? Tak mówią o sobie deweloperzy tworzący gry. Nie dość, że tworzą coś, o czym mówią wszyscy ich znajomi, to jeszcze zarobki są na lepiej niż niezłym poziomie. – Musisz czuć się artystą, by tworzyć gry – dodaje Piotr Rudnicki, który pracuje jako gamedev w firmie Freemind. Co oznacza "gamedev"? To właśnie game developer, czyli programista gier komputerowych. Zarobki? Minimalna to tyle co niemal średnia w Polsce. Choć trzeba przyznać, że pracownicy firm tworzących gry muszą zapłacić "podatek od hobby". Co to takiego? Obejrzyj najnowszy odcinek "Zawodowców".

02-04-2021
15 reakcji
0
0
15
Podziel się
Komentarze (15)
03-04-2021
enterPraca jak każda inna do każdej pracy trzeba mieć predyspozycje wiedzę i chęci
zobacz więcej komentarzy (15)
bDTapshJ
KOMENTARZE
(15)
enter
2 tyg. temu
Praca jak każda inna do każdej pracy trzeba mieć predyspozycje wiedzę i chęci
Młot
2 tyg. temu
Aby zostać programistą potrzeba dużo nauki, jeszcze więcej determinacji i o wiele więcej samodyscypliny. Nie ma drogi na skróty, nie wierzcie, że po miesięcznym kursie będziecie w stanie zrobić coś co ma ręce i nogi a co za tym idzie dostać prace.
ExGamedev
2 tyg. temu
Praca przy tworzeniu gier należy do najbardziej wykańczających i wcale nie jest tak dobrze płatna. To zajęcie dla 20 latków na 2-3 lata a potem, leczenie z wypalenia zawodowego po pracy 15godz dziennie 7 dni w tygodniu.
bDTapsib
ooo
2 tyg. temu
TEKST NA POZIOMIE ofert kursów programowania, po których dostaniesz świetną pracę.
zibi34
2 tyg. temu
Gamedev płaci tragicznie. Firmy które płacą dobrze można policzyć na palcach jednej ręki. Do tego ciągły "crunch" (po polsku: zap***dol). Pracowałem w tej branży i z punktu widzenia programisty powiem jasno: praktycznie wszędzie indziej jest lepiej i to pod każdym względem (kasa, life-work balance).