Trwa ładowanie...
bDJPCJXF

Notowania

Programista – Wszystkie wiadomości

25
14.02.2021 15:15

MSP
 / 
Ulga dla programistów. Sławomir Mentzen doradza, jak obniżyć podatki. Środowisko podzielone

Zajmujesz się badaniami i rozwojem? Możesz zgodnie z prawem zapłacić niższy podatek. Jednak zdaniem doradcy podatkowego i polityka Sławomira Mentzena pod tę działalność można podczepić także programistów. - Moją pracą jest wykorzystywanie istniejących przepisów podatkowych w sposób korzystny dla moich klientów - komentuje. Nie wszyscy jednak taką interpretację podzielają.

02.08.2020 9:02

PRACA PROGRAMISTY
 / 
Jak zostać programistą?

Programista to zawód z przyszłością. Jeśli jesteś nim zainteresowany, sprawdź jak zostać specjalistą w dziedzinie programowania.

37
21.05.2019 15:32

KIERUNEK STUDIÓW
 / 
Zawód przyszłości to nie tylko programista. Minister przedsiębiorczości doradza kierunek studiów

- Rekomendowałabym, aby wybierać te kierunki, które nas pociągają. Warto wybierać dobre studia, bez względu na to, czy są historyczne czy biologiczne. Najważniejsze jest to, kto nas kształci. To co jest dziś wyzwaniem to takie studia, które dają nam interdyscyplinarne podejście - mówiła money.pl podczas Impact w Krakowie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

127
23.09.2018 8:52

RYNEK PRACY
 / 
Strzelał na poligonie, a dziś koduje. Sprawdzamy, kto w Polsce uczy się programowania

Firmy zabiegają o programistów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób myśli o zmianie branży. Na szkolenia zgłaszają się kandydaci po 30-stce i bez doświadczenia w IT. Nauczyciel muzyki? Zawodowy żołnierz? Oni też rzucili wszystko...i poszli kodować.

8
10.03.2018 11:11

PROGRAMISTA
 / 
Programista - praca marzeń?

- Branża IT dba o ludzi - mówi Marcin Tchórzewski ze szkoły IT Coders Lab. Jak wylicza, firmy nie tylko dają programistom wysokie zarobki i możliwość szybkiego awansu, ale także dbają o ich komfort, starają się nie trzymać w pracy przez długie godziny i dbają o tzw. socjal.

bDJPCJXH
90
15.02.2018 10:08

PRACA
 / 
Brakuje programistów, ale pracodawcy nie obniżą poprzeczki. Wymagają coraz więcej

Branża IT wciąż zmaga się z niedoborem programistów, ale wymagania wobec nich nie zmieniają się, a nawet rosną. W 2018 roku, aby rozpocząć karierę w tym sektorze, nie wystarczy podstawowa znajomość dwóch prostych technologii. Obecnie największe zapotrzebowanie jest na osoby znające języki back-endowe, w szczególności Java i JavaScript. Świadomość, że weekendowy kurs programowania to za mało, ma już 69 proc. Polaków.

10.02.2014 9:05

PROGRAMISTA PRACA
 / 
Dobry programista zostanie wyłapany?

Ostatnio czytałem w jednym z artykułów, że programiści, którzy nagminnie wysyłają swoje CV, mogą być gorzej oceniani przez rekruterów. Dlaczego tak jest?

03.02.2012 9:30

PRAWO AUTORSKIE
 / 
Prawa autorskie - jak przy programach komputerowych?

Jeśli programista stworzył program, który nie był objęty jego obowiązkami jako pracownika, wtedy on będzie miał autorskie prawa majątkowe.