Notowania

Zbudują dwa nowe mosty w Małopolsce. Obecne w katastrofalnym stanie technicznym

Wykonawca będzie miał maksymalnie 520 dni na ukończenie inwestycji. Dwa nowe mosty powstaną w miejscowości Klecza Dolna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Obecne mosty w miejscowości Klecza Dolna są w złym stanie technicznym. (Fot: gddkia.gov.pl)

Przetarg na rozbiórkę starych mostów i budowę nowych został właśnie ogłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Rozbudowana będzie również droga krajowa i przebudowane zjazdy. W trakcie budowy ruch odbywał się będzie po mostach tymczasowych, do których zobligowany będzie wykonawca inwestycji.

W jej ramach wykonawca będzie musiła również zapewnić dojazdy, po czym ozebrać istniejące mosty na potoku Kleczanka i potoku bez nazwy wraz z kładkami dla pieszych i zbudować nowe.

Jak informuje GDDKiA, nad potokiem Kleczanka ma powstać most jednoprzęsłowy, natomiast nad potokiem, który nazwy dotąd nie otrzymał przepust o konstrukcji prefabrykowanej. Zostaną umocnione skarpy, przebudowane zjazdy, rozbudowane skrzyżowania z drogą powiatową i wybudowane chodniki. Przebudowane zostaną też 2 zatoki autobusowe i powstanie system odwodnienia.

Zobacz też: Obwodnica Częstochowy, zakopianka. Kolejne drogi nie powstaną na czas:

Stare mosty są w złym stanie technicznym i nie nadają się do remontu. Stąd decyzja o budowie nowych obiektów wraz z urządzeniami poprawiającymi funkcjonalność i bezpieczeństwo na tych odcinkach DK52 - informuje GDDKiA. Roboty wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie pmają zostać ukończone w czasie nie dłuższym niż 520 dni od daty zawarcia umowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2019

mostTo mi wygląda na mosteczek (zielony) a nie na most. Więc nic dziwnego że się ugina. A ktoś pisze poważnie o dwóch mostach, a to są mostki malutkie.

23-01-2019

W_FCzyli jak najszybciej i jak najtaniej, dobry przepis na katastrofy budowlane jak we Włoszech !!!

24-01-2019

ncik66Jak już morawiecki nie ma gdzie budować mostów których nie było to każe burzyć stare żeby propagandowo budować nowe...

Rozwiń komentarze (6)