Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Zdalna księgowość. Polscy przedsiębiorcy w końcu się przekonali

13
Podziel się:

Rośnie zainteresowanie polskich firm e-księgowością. Sztuczna inteligencja nie zastąpi biura rachunkowego, ale uwolni np. od ręcznego przepisywania danych.

Pandemia wymusiła zmianę mentalności właścicieli firm, którzy uważali, że dokumenty muszą być gromadzone koniecznie w postaci papierowej.
Pandemia wymusiła zmianę mentalności właścicieli firm, którzy uważali, że dokumenty muszą być gromadzone koniecznie w postaci papierowej. (Fotolia)

Z powodu ograniczeń, które przyniosła pandemia koronawirusa wzrasta popyta na zdalną współpracę z księgowymi i elektroniczne przechowywanie oraz przesyłanie dokumentów rachunkowych – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Prezes firmy in-Fakt na łamach dziennika przyznaje, że firmy, które zdecydowały się na takie usługi w tym roku, dały przychód o ponad 60 proc. wyższy niż nowi klienci z analogicznego okresu 2019 r.

E-księgowość ułatwia pracę księgowym i przedsiębiorcom, gdyż umożliwia zdalne przesyłanie danych. Papierowy obieg dokumentów staje się zbędny.

Pandemia wymusiła zmianę mentalności właścicieli firm, którzy uważali, że dokumenty muszą być gromadzone koniecznie w postaci papierowej. Dopiero obecna sytuacja sprawiła, że podejście się zmienia – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Przechowywanie dokumentów w wersji elektronicznej jest bezpieczne i pełni legalne. Zaletą takich usług jest także oszczędność nie tylko papieru, ale i czasu. Nie ma bowiem konieczności ręcznego „wklepywania” danych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
JACK
3 lata temu
LUDZIE !!! OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!! TESTY TO LIPA !!! PREZYDENT TANZANII OBNAŻYŁ PRZEKRĘT WHO I OŚMIESZYŁ ELITĘ ZACHODU !!! PRZESŁAŁ ON DO LABORATORIÓW WYMAZY OLEJU, OWOCU, PTAKA, KOZY, OWCY, NADAJĄC PRÓBKOM IMIONA I NAZWISKA. OKAZAŁO SIĘ, ŻE TESTY PCR NA KORONAWIRUSA WYPADŁY POZYTYWNIE DLA OWOCU, PTAKA I KOZY !!! OZNACZA TO, ŻE OWOC, PTAK I KOZA SĄ CHORE NA COVID-2019 !!! IM WIĘCEJ LIPNYCH TESTÓW, TYM WIĘCEJ ZAKAŻONYCH !!! A ŚMIERCIONOŚNE SZCZEPIONKI CZEKAJĄ !!!
yxyxyxxy
3 lata temu
a potem serwer padnie i nie będzie dokumentacji.
qul
3 lata temu
no ale istnieje ryzyko że urzędnik skarbowy podczas kontroli skasuje dane,było że kradli faktury.
oburzona
3 lata temu
Zrobić zdalnie pracujący sejm i senat i zwolnic polowe z nich i będzie praktycznie i tanio. paranoja ten artykuł.
Reklama dźwig...
3 lata temu
Zwłaszcza pojedyncze faktury za paliwo do samochodu świetnie się wczytują że skanu. Te systemy sprawdzaja się w dużych firmach ale biuro rachunkowe gdzie każdy klient jest najważniejszy i jedyny ten system nie pomaga