Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.06.2019 21:15

Zerowy PIT dla młodych Polaków. BCC chwali, ale zadaje ważne pytanie

W ocenie BCC przyjęta właśnie przez rząd ulga w podatku PIT dla osób do 26. roku życia może przyczynić się do aktywizacji młodych na rynku pracy. Organizacja pyta jednak, dlaczego nie dotyczy to umów cywilnoprawnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
W ocenie rządu z rozwiązania ma skorzystać ponad 2 mln ludzi młodych. (Fot: anyaberkut - Fotolia.com)

Zwolnienie z podatku PIT pozwoli młodym do 26. roku życia zaoszczędzić nawet 4600 zł w skali roku. - Chcemy, aby jak najwięcej pieniędzy zostawało w waszych portfelach – zaznaczył Mateusz Morawiecki. Przyjęta właśnie ustawa wchodzi w życie od 1 sierpnia.

Pomysł na zerowy PIT dla młodych pracowników to jeden z projektów tzw. piątki Kaczyńskiego, którą prezes PiS zapowiedział w lutym.

Młodzi na etacie zyskają. Wiceminister zdradził dodatkowy cel zmiany

W ocenie rządu z rozwiązania ma skorzystać ponad 2 mln ludzi młodych. Ta nowa ulga nie zwalania jednak z zapłaty składek emerytalnych i rentowych do ZUS oraz zdrowotnych do NFZ. W ocenie jednej z większych organizacji biznesowych w kraju to ruch we właściwą stronę.

- Należy podkreślić, że przyjęte przez rząd rozwiązanie w postaci ulgi w podatku PIT dla młodych może się przyczynić do aktywizacji tej grupy zawodowej na rynku pracy, co w konsekwencji przyniesie pozytywny skutek dla gospodarki. Dziwi jedynie nieobjęcie zwolnieniem osób zatrudnionych na umowę o dzieło oraz samozatrudnionych - powiedział PAP dr Jacek Matarewicz, ekspert podatkowy Business Centre Club

Ekspert dodaje też, że BCC już w trakcie trwania procesu legislacyjnego zgłaszało tę uwagę, ale nie została ona przez rządzących zauważona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, podatki, zerowy pit dla młodych
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2019

OLAPIS 0 NIE ZALEŻY NA LUDZIACH WYKSZTAŁCONYCH. STUDIA KOŃCZY SI MAJĄC 25 A NAWET 26 LAT .

25-06-2019

27 latekZa moich czasów pracowało się na śmieciówach za 6zł za godzinę, teraz małoaci będę miec od stycznia conajmniej 16zł i jeszcze taki bonus...dlaczego ja … Czytaj całość

25-06-2019

dsddffdsdfsdfOpozycja nie musi nic robić ...okazało się. Mogą stać i patrzeć jak się sami pogrążają.

Rozwiń komentarze (31)