Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zm henryk kania
10.06.2019 07:00

ZM Henryk Kania. Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe

Znane są szczegóły wniosku o przyśpieszone postępowanie układowe. ZM Henryk Kania planuje zmianę zatrudnienia w spółce, negocjowane mają być także ceny m.in. z Biedronką.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
(Fot: Michał Walczak)

Rozpatrzenie wniosku o otwarcie postępowania układowego zajęło katowickiemu sądowi zaledwie 3 dni -pisze "Rzeczpospolita".Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach X Wydział Gospodarczy otworzył przyspieszone postępowanie układowe w celu zawarcia układu dłużnika Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. i wyznaczył sędziego komisarza – Marzenę Praską. Mirosław Możdżeń z licencją doradcy restrukturyzacyjnego został wyznaczony na nadzorcę sądowego.

W raporcie opublikowanym w sobotę ZM Kania ujawnił zapisy wstępnego planu restrukturyzacyjnego. Jak pisaliśmy w money.pl, plan ma trzy rozdziały – analizę przyczyn trudnej sytuacji ekonomicznej, opis planowanych środków restrukturyzacyjnych i związanych z nimi kosztów oraz wreszcie - harmonogram wdrożenia środków restrukturyzacyjnych wraz z kosztami.

- Istnieje zagrożenie trwałej utraty płynności z powodu znaczącego obniżenia i braku dostępu do środków obrotowych – informuje spółka w raporcie.

Jak napisano, produkcja wyrobów Spółki pozostaje rentowna i może być kontynuowana przy udostępnieniu spółce kapitału obrotowego na oczekiwanym poziomie. - Trudna sytuacja ekonomiczna Spółki związana jest z ograniczonym dostępem do kapitału obrotowego, co wywołane zostało w szczególności znaczącymi wzrostami cen surowca w I kw. 2019 r. (do 30 proc.). Wskutek ograniczenia możliwości zakupu surowca, zmniejszeniu uległa produkcja, a wskutek tego spowolniony został obrót należności i obniżone zapasy gotówki oraz dostęp do finansowania potrzeb zakupowych Spółki – pisze spółka.

Spółka zmieni ceny produktów i chce poprawić marżowość swoich marek. Zakłada renegocjację kontraktów z wszystkimi dostawcami, od surowców po opakowania, jednocześnie chce aktualizować cenniki u klientów.

Wstępny harmonogram wdrożenia środków restrukturyzacyjnych przewiduje więc, że rozmowy z dostawcami i sieciami handlowymi odbędą się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Pod zakładami Henryka Kani parkingi świecą pustkami. Ponad połowa pracowników jest na przymusowych urlopach.
Byłem pod zakładami Henryka Kani. Połowa załogi na przymusowych urlopach

Zakłady Kania są jednym z głównych dostawców sieci Biedronka. W raporcie finansowym spółka podała, że obroty z Jeronimo Martins stanowiły na dzień 31 grudnia 2018 r. 64 proc. przychodów ze sprzedaży. Rok wcześniej było to 49 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zm henryk kania, firmy, wiadomości, handel
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2019

PawełWzrost cen surowca 30% ... a ponoć w Polsce inflacja 3% ..., już pomijam ceny warzyw i owoców + 500% ... na jakim koszyku DiMateo liczy tą inflację ? … Czytaj całość

10-06-2019

KrakusSkonczy sie tania zagrycha dla 500+ 😀😀😀

10-06-2019

KLIENTTRZEBA ŻYĆ SKROMNIE A NIE ....................MIEĆ TAKI RYNEK ZBYTU I UPADŁOŚĆ ?????TO JAKAŚ AFERA.????? JUŻ NIC NIE KUPIĘ OD TEGO PRODUCENTA

Rozwiń komentarze (78)