Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ZM Henryk Kania. Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe

78
Podziel się:

Znane są szczegóły wniosku o przyśpieszone postępowanie układowe. ZM Henryk Kania planuje zmianę zatrudnienia w spółce, negocjowane mają być także ceny m.in. z Biedronką.

ZM Henryk Kania. Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe
(PAP, Michał Walczak)

Rozpatrzenie wniosku o otwarcie postępowania układowego zajęło katowickiemu sądowi zaledwie 3 dni -pisze "Rzeczpospolita".Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach X Wydział Gospodarczy otworzył przyspieszone postępowanie układowe w celu zawarcia układu dłużnika Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. i wyznaczył sędziego komisarza – Marzenę Praską. Mirosław Możdżeń z licencją doradcy restrukturyzacyjnego został wyznaczony na nadzorcę sądowego.

W raporcie opublikowanym w sobotę ZM Kania ujawnił zapisy wstępnego planu restrukturyzacyjnego. Jak pisaliśmy w money.pl, plan ma trzy rozdziały – analizę przyczyn trudnej sytuacji ekonomicznej, opis planowanych środków restrukturyzacyjnych i związanych z nimi kosztów oraz wreszcie - harmonogram wdrożenia środków restrukturyzacyjnych wraz z kosztami.

- Istnieje zagrożenie trwałej utraty płynności z powodu znaczącego obniżenia i braku dostępu do środków obrotowych – informuje spółka w raporcie.

Jak napisano, produkcja wyrobów Spółki pozostaje rentowna i może być kontynuowana przy udostępnieniu spółce kapitału obrotowego na oczekiwanym poziomie. - Trudna sytuacja ekonomiczna Spółki związana jest z ograniczonym dostępem do kapitału obrotowego, co wywołane zostało w szczególności znaczącymi wzrostami cen surowca w I kw. 2019 r. (do 30 proc.). Wskutek ograniczenia możliwości zakupu surowca, zmniejszeniu uległa produkcja, a wskutek tego spowolniony został obrót należności i obniżone zapasy gotówki oraz dostęp do finansowania potrzeb zakupowych Spółki – pisze spółka.

Spółka zmieni ceny produktów i chce poprawić marżowość swoich marek. Zakłada renegocjację kontraktów z wszystkimi dostawcami, od surowców po opakowania, jednocześnie chce aktualizować cenniki u klientów.

Wstępny harmonogram wdrożenia środków restrukturyzacyjnych przewiduje więc, że rozmowy z dostawcami i sieciami handlowymi odbędą się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Zakłady Kania są jednym z głównych dostawców sieci Biedronka. W raporcie finansowym spółka podała, że obroty z Jeronimo Martins stanowiły na dzień 31 grudnia 2018 r. 64 proc. przychodów ze sprzedaży. Rok wcześniej było to 49 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(78)
Orion
5 lata temu
Robiłem im usługę transportową i są mi winni za trzy kursy prawie 10.000 . Nie odbierają tel.emalii . Dziady !
ole
5 lata temu
Żadne negocjacje już nie pomogą, to już jest koniec działalności firmy
ssssssssssss
5 lata temu
to się nie skończy, zjazd 500+, potem zjazd 300+ aż będzie gleba a potem już się nie da, będzie Henry Kania
och
5 lata temu
No i żegnaj tania biedro
Don Żułan Hul...
5 lata temu
Tylko swojskie wędlonki i pieczone mięska........ Żadnych masówek!!!!
...
Następna strona