Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

ZM Kania. Cedrob wydzierżawi majątek zakładów za 300 tys. zł miesięcznie

6
Podziel się:

Znalazł się chętny na wydzierżawienie majątku ZM Kania, a rada wierzycieli wyraziła na to zgodę. Cedrob wydzierżawi majątek spółki na 12 miesięcy za 300 tys. zł miesięcznie.

Cedrob wydzierżawi majątek ZM Kania na 12 miesięcy, będzie płacić 300 tys. zł miesięcznie
Cedrob wydzierżawi majątek ZM Kania na 12 miesięcy, będzie płacić 300 tys. zł miesięcznie (PAP, PAP/Leszek Szymański)

"Rada wierzycieli ZM Kania wyraziła zgodę na wydzierżawienie majątku spółki na 12 miesięcy Cedrobowi za 300 tys. zł miesięcznie" - podają ZM Kania w komunikacie, który przywołuje PAP. Spółka informuje także o odnalezieniu serwera produkcyjnego oraz "odmowie ze strony Urzędu Skarbowego zaliczenia zwrotu VAT na poczet zobowiązań z tytułu podatku dochodowego".

ZM Kania, na podstawie umowy-dzierżawy, odda Cedrobowi "do używania i pobierania pożytków przedsiębiorstwo spółki obejmujące zorganizowany zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rozbioru, produkcji, przetwórstwa, konfekcjonowania i dystrybucji mięsa" - podano w komunikacie.

Decyzję rady wierzycieli może jeszcze uchylić sędzia-komisarz. Jeśli nie, Cedrob będzie płacił ZM Kania 300 tys. zł miesięcznie oraz pokrywał koszty działalności. Umowę zawarto na 12 miesięcy, choć warunkiem zawieszającym jest uzyskanie zgody na przejęcie kontroli nad ZM Kania ze strony prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. ZM Kania cały czas mogą "wszcząć procedurę sprzedaży przedmiotu dzierżawy", jednak to dzierżawcy przysługuje prawo pierwokupu.

Jak przypomina PAP, Zakłady Mięsne Henryk Kania od 7 czerwca znajdują się w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Na początku września Sąd Rejonowy Katowice-Wschód uchylił zarząd własny dłużnika nad całością majątku i ustanowił zarządcę w osobie Mirosława Mozdżenia.

Zobacz także: Obejrzyj: Henryk Kania na krawędzi. Cała branża ma niską rentowność

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Jo
4 lata temu
Maja juz tego przestepce i zlodzieja Kanie?
Jarek
4 lata temu
900 baniek spłacą w 300 lat !!!!!!!! Wystarczyło że cedrob ufundował nagrodę dla niejakiej Przyłębskiej z niejakiego Trybunału i już interes się kręci!!!!!!!!!!!
Patriota
4 lata temu
Dzierżawa to nie jest sprzedaż, więc nie wprowadzajcie w błąd
Kozi300
4 lata temu
Witam. Czytajcie ze zrozumieniem.
Jax
4 lata temu
To jakiś przewał na rok 300 tyś jakiś słup weżmie