Notowania

ZM Kania. Cedrob wydzierżawi majątek zakładów za 300 tys. zł miesięcznie

Znalazł się chętny na wydzierżawienie majątku ZM Kania, a rada wierzycieli wyraziła na to zgodę. Cedrob wydzierżawi majątek spółki na 12 miesięcy za 300 tys. zł miesięcznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Cedrob wydzierżawi majątek ZM Kania na 12 miesięcy, będzie płacić 300 tys. zł miesięcznie (Fot: PAP/Leszek Szymański)

"Rada wierzycieli ZM Kania wyraziła zgodę na wydzierżawienie majątku spółki na 12 miesięcy Cedrobowi za 300 tys. zł miesięcznie" - podają ZM Kania w komunikacie, który przywołuje PAP. Spółka informuje także o odnalezieniu serwera produkcyjnego oraz "odmowie ze strony Urzędu Skarbowego zaliczenia zwrotu VAT na poczet zobowiązań z tytułu podatku dochodowego".

ZM Kania, na podstawie umowy-dzierżawy, odda Cedrobowi "do używania i pobierania pożytków przedsiębiorstwo spółki obejmujące zorganizowany zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rozbioru, produkcji, przetwórstwa, konfekcjonowania i dystrybucji mięsa" - podano w komunikacie.

Decyzję rady wierzycieli może jeszcze uchylić sędzia-komisarz. Jeśli nie, Cedrob będzie płacił ZM Kania 300 tys. zł miesięcznie oraz pokrywał koszty działalności. Umowę zawarto na 12 miesięcy, choć warunkiem zawieszającym jest uzyskanie zgody na przejęcie kontroli nad ZM Kania ze strony prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. ZM Kania cały czas mogą "wszcząć procedurę sprzedaży przedmiotu dzierżawy", jednak to dzierżawcy przysługuje prawo pierwokupu.

Jak przypomina PAP, Zakłady Mięsne Henryk Kania od 7 czerwca znajdują się w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Na początku września Sąd Rejonowy Katowice-Wschód uchylił zarząd własny dłużnika nad całością majątku i ustanowił zarządcę w osobie Mirosława Mozdżenia.

Obejrzyj: Henryk Kania na krawędzi. Cała branża ma niską rentowność

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: spółki, zm henryk kania, cedrob, zakłady mięsne, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2019

Kozi300Witam. Czytajcie ze zrozumieniem.

08-10-2019

Alfred860 mln podzielone przez 300 tyś yo jest jakieś 200 lat

08-10-2019

JaxTo jakiś przewał na rok 300 tyś jakiś słup weżmie

Rozwiń komentarze (6)