Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Zmiana czasu 2021. Już w ten weekend przestawiamy zegarki

14
Podziel się:

W miniony weekend oficjalnie rozpoczęła się wiosna, synoptycy na drugą część tygodnia przewidują kilkanaście stopni, a dni są coraz dłuższe. To moment, gdy wszyscy wyczekują zmiany czasu. A ta już niedługo. Kiedy należy przestawić zegarki?

Zmiana czasu 2021. Już w ten weekend przestawiamy zegarki

Zmiana czasu 2021. Kiedy przechodzimy z czasu zimowego na letni?

Zmiana czasu na letni to ostateczny dowód na to, że żegnamy zimę. Zegarki przestawiamy już w najbliższy weekend.

Wiosenna zmiana czasu następuje co roku w marcu. Przechodzimy wtedy z czasu zimowego, który obowiązywał od końca października, na czas letni. Kiedy będziemy musieli przestawić zegarki i w którą stronę?

Kiedy zmiana czasu na letni? Czy nastąpi już w najbliższych dniach? Wyjaśniamy. Na czas letni przechodzimy końcem miesiąca - dokładnie w nocy z soboty na niedzielę, 27-28 marca.

Zmiana czasu 2021. W którą stronę przestawiamy zegarki?

Pytanie o to, czy zegarki przesuwamy do przodu, czy cofamy, pojawia się przy każdej zmianie czasu. Jak jest tym razem? Czy na wiosnę zyskujemy dodatkową godzinę w ciągu doby, a szczęśliwcy mogą pospać godzinę dłużej? Czy może jest na odwrót - tracimy godzinę i śpimy krócej?

W nocy 28 marca nastąpi zmiana czasu na letni. Przestawimy wtedy zegarki o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00 w nocy. Tym samym utracimy jedną godzinę w ciągu doby. Odzyskamy ją dopiero za kilka miesięcy, gdy będziemy wracać do czasu zimowego.

Zmiana czasu. Polacy zabrali głos

Jak pisaliśmy w portalu money.pl, wprowadzenie zmiany czasu miało na celu oszczędności na energii zużywanej na oświetlenie. Problem w tym, że ostatnie badania wskazują, iż owe oszczędności są obecnie znikome, co wynika np. z rosnącej wydajności źródeł światła, co sprawia, że za oświetlenie płacimy mniej.

Badania pokazują, że większość Polaków opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Dwie trzecie z nas ma dość zmiany czasu i chciałoby z niej zrezygnować - wynika z badania w panelu Ariadna dla WP i money.pl. Wśród naszych rodaków więcej jest zwolenników czasu letniego.

Okazuje się, że 66 proc. ankietowanych w zeszłorocznym panelu Ariadna opowiedziało się za rezygnacją ze zmiany czasu. Co piąty badany nie ma zdania, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
kit
rok temu
+1godz.=15st Est tj.czas zimowy a nie letni!!!
Mokebe
rok temu
Przestawić to trzeba rząd a zegarki nie !!!
Stary miedwie...
rok temu
Ja prdl... artykuł złożony ze 100 zdań, a z tego 98 to powtarzane w kółko pytanie kiedy przestawiamy czas. Wiem, że płacą wam za ilość słów, ale powtarzanie w kółko jednego pytania przez większość artykułu to już nawet nie jest lenistwo. To jest zwykła kpina.
Steven
rok temu
Czas zimowy jest tym właściwym (astronomicznym), ale ten letni daje nam poczucie, że wieczorem dłużej jest widno, co pozornie jakoby wydłuża cały dzień. Osobiście wolałbym zostać (na okrągło) przy czasie letnim. Podobnie zresztą uważa większość ludzi. Co roku powszechnie mówi się o tym dużo, ale niestety, nic się w tym temacie nie zmienia, oczywiści oprócz samego czasu.
Paragraf
rok temu
To element tresowania ludzi do bezmyślnego wykonywania nawet najgłupszych poleceń - to tak w skrócie.