Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Zmiana czasu 2021. Polacy mają dość przestawiania zegarków

27
Podziel się:

Zmiana czasu z zimowego na letni zbliża się wielkimi krokami. Większość Polaków nastawia się do niej sceptycznie. Podpowiadamy, czy przestawianie zegarków ma jeszcze jakikolwiek sens.

Zmiana czasu 2021. Polacy mają dość przestawiania zegarków
Zmiana czasu 2021. Polacy mają dość przestawiania zegarków (Adobe Stock)

Zmiana czasu 2020. Miały być oszczędności, są straty

Zmiana czasu została wprowadzona, by oszczędzać na energii zużywanej na oświetlenie. Ostatnie badania wskazują jednak dobitnie, że same oszczędności są obecnie na tyle znikome - co wynika np. z rosnącej wydajności źródeł światła - że koniec końców zmiana czasu powoduje, że za oświetlenie płacimy więcej.

Okazuje się, że zmiana czasu budzi coraz więcej wątpliwości wśród samych Polaków. Aż 66 proc. ankietowanych w panelu Ariadna opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Co piąty badany nie ma zdania, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki.

Zmiana czasu i przestawianie zegarków dwa razy do roku może już wkrótce odejść w zapomnienie. Wśród naszych rodaków więcej jest zwolenników czasu letniego.

Zmiana czasu 2020. Polacy mają dość przestawiania zegarków

Przypomnijmy, że najbliższa zmiana czasu na zimowy nastąpi z soboty na niedzielę 27-28 marca. Wtedy po raz kolejny przesuwamy nasze zegarki o godzinę, przechodząc z czasu zimowego na letni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
chronos
rok temu
Nie żyjemy w 19. wieku tylko w 21., więc zmiana czasu jest niepotrzebna. Niemcy to wymyślili, więc niech teraz odkręcają swoje głupie pomysły.
xxa
rok temu
Skończyć wreszcie to NĘKANIE obywateli!
Melepeta
rok temu
Kolejny rok te same artykuły i kolejny rok nic się nie zmienia. Zieeew...
Dre
rok temu
a jakie było gadanie, że to już koniec, że UE się tym zajmie i co ? I nic, jak zawsze.
Walcio
rok temu
Szczepionek nie potrafią zakupić, a mają przeprowadzić taka skomplikowaną operację jak likwidacja zmiany czasu. Mało kto zdaje sobie sprawę jak złożony jest to problem i jak ogromne koszty by to wywołało. To jest nierealne. Zapomnijcie o pomyśle porzucenia zmiany czasu.
...
Następna strona