Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|
aktualizacja

Zmiana we władzach Poczty Polskiej. Zarząd pożegnał się ze stanowiskami

23
Podziel się:

Poczta Polska ma nowego szefa. Na razie obowiązki prezesa pełnić będzie Sebastian Mikosz - przekazała rada nadzorcza spółki Skarbu Państwa. Ze stanowiskami decyzją RN pożegnali się natomiast Krzysztof Falkowski, Władysław Włodek oraz Maciej Biernat, który sam złożył rezygnację.

Zmiana we władzach Poczty Polskiej. Zarząd pożegnał się ze stanowiskami
Krzysztof Falkowski z dniem 15 lutego 2024 r. przestał być prezesem Poczty Polskiej (PAP, Piotr Nowak)

W państwowych spółkach i instytucjach trwa szeroko zakrojona wymiana władz. "Miotła" kadrowa rządu Donalda Tuska dotarła w czwartek do Poczty Polskiej. Rada nadzorcza spółki Skarbu Państwa poinformowała, że 15 lutego odwołała z funkcji prezesa Krzysztofa Falkowskiego oraz wiceprezesa Wiesława Włodka. Rezygnację na ręce RN złożył również wiceprezes Maciej Biernat.

Paweł Wojciechowski, szef rady nadzorczej spółki, wskazał, że Mikosz ma "bogate doświadczenie menadżerskie oraz udokumentowane osiągnięcia w skutecznym zarządzaniu dużymi podmiotami rynkowymi".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ryanair będzie torpedować CPK - Maciej Wilk #17

Arcytrudne zadanie dla szefa Poczty Polskiej

- Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu państwa polskiego, które rozumie rolę i znaczenie narodowego operatora pocztowego, a także Pocztowców oraz przemyślanym decyzjom zarządczym sytuacja Poczty Polskiej ulegnie poprawie - dodał Wojciechowski.

Szef rady nadzorczej podkreślił, że sytuacja w spółce wymaga "odważnych i przemyślanych działań", a priorytetem dla nowego prezesa będzie "ustabilizowanie kondycji finansowej i stworzenie nowych ram dla dalszego funkcjonowania firmy z 465-letnią tradycją".

"Rzeczpospolita" podała w połowie stycznia, że poczta miała w 2023 roku 787 mln zł straty. W związku z tym zarząd podjął decyzję m.in. o wstrzymaniu inwestycji, naboru pracowników i podwyżek. Spółka zatrudnia ponad 60 tys. osób, a jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek pocztowych, filii i agencji na terenie całego kraju.

Kim jest Sebastian Mikosz?

Nowy p.o. szefa Poczty Polskiej ma doświadczenie w restrukturyzacji innej spółki Skarbu Państwa. Dwukrotnie był prezesem Polskich Linii Lotniczych LOT. W latach 2013-2015 przeprowadził w firmie restrukturyzację, w tym czasie spółka dostała ogromny zastrzyk finansowy od państwa w ramach zatwierdzonej przez Unię pomocy publicznej.

Później Sebastian Mikosz kierował też afrykańskimi liniami lotniczymi Kenya Airways. W latach 2020-2022 był wiceprezesem Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
majka
4 tyg. temu
poczta na krawędzi, a właśnie byłam na poczcie i patrzę za drzwiami miseczki na wodę ,dla zwierzat , pytam, kotka macie ? No i siedowiedziąm, że prezes zakupił dla każdej poczty , aby zwierzęta mogły sie napić, i musze te miseczki stac za pierwszymi drzwiami , wiekszego debilizmu nie widziałam, a długo zyję, a ludzie zaraz na bruk poleca. jaki kot czy pies, spragniony wejdzie se za drzwi poczty ?
Joj
3 miesiące temu
Mysle poczta przespała lata gdzieś 2013 wtedy rzad poprzedni Tuska myślał o sprzedaży poczty, wtedy było inwestować w paczkomaty i teraz zamiast inpost stać powinny poczty ,
Aneta
3 miesiące temu
Kolejny fachowiec od wszyskiego źle to wróży poczcie,posiedzi, pozwalnia ludzi narobi bałaganu i ucieknie
Normalny
3 miesiące temu
A odprawy i nagrody ile wyniosły dla starego zarządu, tam powinny być kary Tam można noc nie robić a kasa leci zarząd, dyrekcja ma się dobrze, jak by w państwowych firmach pieniądze dla rad zależały od realnych wyników i za źle zarządzanie były by kary finansowe to całe to towarzystwo by się tak nie pchało do koryta
Normalny
3 miesiące temu
Restrukturyzacja lot polegająca na dofinansowaniu, ci ludzie nie mają pojęcia jak prowadzi się firmy, w firmie prywatnej jak są długi o nie ma kasy to się tnie wszystkie zbędne koszt do wynagrodzeń włącznie, nie ma żadnych odprawa i nagród w firmie państwowej zatrudnia się więcej ludzi w zarządzie , daje się odprawy i nagrody i czeka na kolejną zmianę władzy chore
...
Następna strona