Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZ
|

Zmiany od czwartku. Ruszają zwolnienia z ZUS. Sprawdź, czy dla twojej firmy

36
Podziel się:

Kolejna tura rządowego wsparcia będzie dotyczyć trzech branż. Wnioski można składać od czwartku. Wyjasniamy, o jakie branże chodzi i co można zyskać.

Zmiany od czwartku. Ruszają zwolnienia z ZUS. Sprawdź, czy dla twojej firmy
Od czwartku ruszają zwolnienia z ZUS. (Materiały prasowe)

Przedsiębiorcy z branż : turystycznej, estradowej i wystawienniczej, będą mogli skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień.

Warunek - muszą wykazać, że prowadzili działalność przed 30 czerwca 2020 r. i osiągnęli 75-procentowy spadek przychodów w porównaniu z poprzednim rokiem.

Agenci turystyczni i przewodnicy będą się też mogli ubiegać o postojowe w wysokości 2080 zł.

Zobacz także: Money.pl i mBank webinar: tarcza 4.0

W przypadku agentów pieniądze dostaną tylko ci, którzy rozpoczęli działalność przed 1 kwietnia 2020 roku.

Z kolei przewodnicy dostaną wsparcie jeśli ich działalność ma charakter sezonowy i w 2019 r. była wykonywana przez okres nie dłuższy niż 9 miesięcy.

O pomoc mogą ubiegać się przewodnicy, którzy zawiesili działalność gospodarczą, ale po 31 sierpnia 2019 r.

Świadczenie postojowe będzie przysługiwało także przedsiębiorcom sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, a także konferencji.

Chodzi m.in. o transport turystyczny, wystawianie i występowanie w przedstawieniach teatralnych czy prowadzenie dyskotek, salonów gier elektronicznych i jarmarków.

Wnioski mogą składać osoby, które uzyskały przychód z działalności w miesiącu (poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku), niższy co najmniej o 75 proc. w stosunku do przychodu uzyskanego w tym samym miesiącu w 2019 r. Dodatkowe świadczenie postojowe można otrzymać maksymalnie trzy razy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
AntyDuduś
3 lata temu
A gdzie rolnicy prowadzący agroturystykę - w oczach Dudusia, to już wyraźnie nie ludzie...
Postulat
3 lata temu
Większość małych polskich firm walczy lub za chwilę będzie walczyć o przetrwanie. Liczy się tu i teraz, a nie wirtualne prognozy emerytur w przyszłości. Na czas pandemii składki STOP dla polskich firm !
poszkodowany
3 lata temu
To samo ma być dla tych ,którzy też tak tracą w innych branżach np sklepiki z polskmi butami lub ubraniami. nikt nie kupuje. Zapłaćcie ZUS i postojowe. Nie dawacie 5 tys. pożyczki wszystkim bo to głupota. Świetnie mają budowlanka, spożywka, medycyna, służby, budżetówka, nauczyciele. Tuystyka zarobiła w lecie na cały rok.
pol
3 lata temu
Mnie zszokował fakt, że w oddziałach ZUS zatrudniają strażników!!! Ludzie nawet w bankach ich nie ma, co za marnotrawstwo. Ci ludzie cały dzień siedzą i gapią się nie wiem no co!!! Bzdura totalna!!!
pytia
3 lata temu
O to chodzi . Jednym DAĆ ,drugim nie. 500+ i inne plusy podzieliły społeczeństwo. Teraz złość, bo znowu dzielenie. Ta branża dostanie , a ta już nie, mimo, że wszędzie źle się dzieje. Jeden siedzi w domu i ma zapewnioną wypłatę, drugi zapiernicza i często jej brak. Tak jesteśmy podzieleni. A będą jeszcze gorsze podziały.
...
Następna strona