Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Zmiany w 500+. Będą zwolnienia w urzędach

72
Podziel się:

Przejęcie przez ZUS obsługi świadczenia 500+ może doprowadzić do zwolnień w samorządach. Do obsługi programu gminy zatrudniły około 12 tys. osób. Po zmianach duża część osób może stracić pracę lub zostać przesunięta do innych zadań.

Zmiany w 500+. Będą zwolnienia w urzędach
500 plus trafi pod opiekę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To oznacza zwolnienia w gminach (KPRM, Adam GUz)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmie od samorządów obsługę programu 500 plus. Może to spowodować falę zwolnień pracowników jednostek samorządowych, czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Samorządy miały do obsługi programu zatrudnić około 12 tys. osób.

ZUS zabiera prace samorządom

ZUS zacznie przyjmować wnioski na 500 plus od stycznia 2022 roku. Zmiany wprowadza nowelizacja m.in. ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu rodziny. Gminy będą wypłacać świadczenie tylko do końca okresu rozliczeniowego (czyli do końca maja 2022 roku).

Zobacz także: Apel byłych prezesów NBP ws. inflacji. Marek Belka się podpisał. Tłumaczy decyzję

Gminy szukają pomysłu na tysiące pracowników od 500 plus

W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Białymstoku, jak donosi "DGP", już zapowiedziano, że nie zostaną przedłużone umowy dla 10 osób: siedmiu pracowników zostanie przesuniętych do innych zadań, a trzy osoby same odejdą z pracy. W Bydgoszczy i Gdańsku trwa proces przesuwania pracownik.

Część samorządów, z którymi rozmawiali dziennikarze "DGP", wciąż szacuje, ilu pracowników dotknie ta zmiana. Lublin i Zielona Góra zapowiadają, że żadnych zwolnień nie będzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(72)
ewe
3 lata temu
jak UG zwolnią ludzi, to ZUS ich przyjmie, przynajmniej częściowo, poza tym w gminach zmniejszą się koszty, a tak w ogóle nie rozumiem tego całego dramatu, czy ktoś się przejmuje jak w firmach ludzie są zwalniani? takie życie, czemu urzędnicy mają być pod ochroną, a pracownikom w prywatnych firmach kto zapewni że będą tam pracować do śmierci..... jak chcą lepszą wypłatę, lub pracę zwykle, sami muszą się dokształcić i szukać.... a czasem po prostu są zwolnieni i tyle....
biedota emery...
3 lata temu
a ZUS z jakich pieniędzy będzie wypłacał 500 plus, co ma ZUS do 500 plus, znowu będą emerytów okradać aby wypłacić 500 plus dla nierobów, no nie, emeryci wyjdźmy na ulicę, bo nam zabierają pieniądze
Grzegorz
3 lata temu
Też się tego obawiam, co poprzednio piszący - nikogo nie zwolnią, a jeszcze w ZUS zatrudnią nowych budżetowców. W konsekwencji podniosą podatki aby starczyło... Albo co gorsza, wymyślą nową daninę, do której obsługi zatrudnią kolejnych budżetowych... kiedy ta bańka pęknie ? będzie jak w Grecji czy gorzej, bo nam pomocy z UE nikt nie da ? Najlepiej by było, aby te 12 tyś osób wróciło do pracy w sektorze poza budżetowym. To jedyny sposób na normalność, również na wstrzymywanie inflacji.
adfv
3 lata temu
szykują miejsca dla swoich. Politycy i ich członkowie rodziny, kumple są bardzo wszechstronni. Znają się na wszystkim… na mediach… na energii, na paliwach…. idą po władzę i na urzędy, by załatwiać interesy własne, swoich kumpli i rodziny. Posadki w urzędach, spółkach państwowych, komisjach, fundacjach... nagrody, odprawy, ustawiane przetargi… służbowe samochody i mieszkania, ochroniarze. Żaden polityk nie pomoże nam bardziej niż sami możemy sobie pomóc. Po prostu trzeba robić swoje. Zobaczcie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Opisuje proste zasady budowania majątku. Ludzie sami mogą wiele osiągnąć w tym kraju bez niczyjej łaski i to wcale nie jakimiś skomplikowanymi metodami.
Kama
3 lata temu
Nie do innych zadań tylko połowę dyrektorów i kierownikow wywalić na zbity ryj. powywalac wice prezydentów .to grupa która zieea najwięcej kasy podatnikom
...
Następna strona