Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

500+ na nowych zasadach. To zmieni się od 2022 roku

20
Podziel się:

Posłowie odrzucili sprzeciw Senatu wobec zmian w programie 500+. Od 2022 roku świadczenia będą obsługiwane przez ZUS. Dodatkowo wnioski będzie można złożyć wyłącznie elektronicznie, a pieniądze będą przekazywane jedynie na rachunek bankowy. Senatorowie byli zdania, że ze względu na składanie wniosków drogą elektroniczną, część obywateli może mieć problemy ze złożeniem dokumentów.

500+ na nowych zasadach. To zmieni się od 2022 roku
Zmiany w 500 plus wejdą w życie w 2022 roku (money.pl, Rafał Parczewski)

Sejm odrzucił sprzeciw Senatu w sprawie zmian w świadczeniu 500 plus. Nowelizacja ustawy zakłada m.in., że za obsługę programu będzie odpowiadał ZUS, a wnioski będą mogły być składane jedynie drogą elektroniczną. Za odrzuceniem uchwały Senatu głosowało 237 posłów, przeciw było 209, a jeden wstrzymał się od głosu.

Senatorowie nie chcieli żadnych zmian w 500+

Senatorowie swój sprzeciw tłumaczyli m.in. obawą o to, że koszty obsługi ZUS zostały ustalone w sposób nieadekwatny do rozmiaru nałożonych obowiązków. Ponadto senatorowie wyrażali obawę przed wykluczeniem części społeczeństwa z dostępu ze względu na składanie wniosków drogą elektroniczną.

Zmiany w 500 plus od 2022 roku

Zgodnie z nowelą obsługa programu 500 plus trafi do ZUS-u. Dotąd zajmowały się nią samorządu. Zmiany mogą wiązać się ze zwolnieniami wśród pracowników urzędów, o czym informowały media. Kolejną zmianą ma być to, że wnioski o przyznanie świadczenia będzie można składać tylko przez internet, a pieniądze będą wypłacane jedynie bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.

Zobacz także: Money. To się liczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
noname
2 lata temu
"Zmiany mogą wiązać się ze zwolnieniami wśród pracowników urzędów" Naprawdę mi ich szkoda,powinni sie wziąść za redukcje połowy niepotrzebnych etatów w urzędach i wysłać ich do produktywnej pracy.
hsu
2 lata temu
popieram "wściekłą" nie zgadzam się na rozdawnictwo 500+ z moich podarków. To niesprawiedliwy system że jedni dostają a single nie. Albo wszyscy dostają 500+ niezależnie kim są albo nikt nie dostaje nic. Tak powinno być a nie taka "niesprawiedliwość" Zagłosuję na tego kto zlikwiduje 500+
Wsciekla
3 lata temu
Zaglosuje na kazdego, kto zlikwiduje 500+ i inne dodatki dl bombelkow. Nie zgadzam sie na to, zeby zabierano mi pieniadze z ciezko wypracowanej pensji (pracuje na 2 etaty) na czyjes stado bombelkow. Mnie nie stac na wakacje, wiec krew zalewa jak slysze o bonach turystycznych dla bombelkow. W zamian za likwidacje 500+ powinni podniesc kwote wolna od padatku i ogolnie obnizyc koszty pracy, co przelozyloby sie na wyzsze pensje. Dosc rozdawnictwa!
wałęsa
3 lata temu
Pis zrobił drożyzne i rozdaje nasze pieniądze tym samym powiększa dług publiczny ludziom się żyje gorzej należy ten rząd podać do dymisji a najgorsze zło to 500+    !!!!!!!!!! PIS podzielił ludzi i rodziny jednym daje 14ke tym daje co nie chciało się robić a teraz podatek nieroby nie będą płacić podatku a ci co całe życie zapiepszali dalej będą płacić podatek taki podział robi PIS a w dodatku daje 500+ dzieciorobom z naszych podatków a oni chlają za te pieniądze i nie muszą pracować jest wiele przykładów udokumentowanych ludzie co się słyszy mają już dość tego rządu nikt już na PIS nie zagłosuje bo to druga komuna drożyzna goni drożyzne non stop podwyżki na 500+ dość a teraz PIS rozdaje dzieciorobom 12tys zł my was niedługo rozliczymy !  To koniec PISowców .A emerytów którzy pracowali ciężko to się ich dyskryminuje tylko daje się tym nierobom ! W tym kraju tylko dobrze żyją celebryci księża piłkarze i ci w rządzie podwyżki sobie robią po 10tys a większość ma zarobki miljonowe a ludzom pracy lub emerytom po 50zł podwyżki a w sklepach co tydzień podwyżki ludzie musimy wyjść na ulice i to zmienić !!!!!!
Wszystko w te...
3 lata temu
Oczekuję; - stanowczej decyzji w kwestii ustawy 447 - wyjaśnienia mordu w Jedwabnem -wyjaśnienia kwestii ludobójstwa dokonanego na Polakach w Wołyniu I Małopolsce wschodniej. -zniesienia konkordatu i rozłamu państwa od kościoła - zalegalizowania opodatkowania prostytucji - zaprzestania wyprzedaży ziemi, lasów, firm, kopalń i innych nieruchomości obcokrajowcom - reformy sądownictwa - reformy służby zdrowia - zmniejszenie kosztów zatrudnienia - likwidacji tzw. śmieciówek - wspieranie polskich rolników - wprowadzenia egzaminów do szkół średnich oraz obowiązkowego egzaminu z (niezakłamanej) historii Polski na maturze - dużych nakładów finansowych na rozwój polskiej myśli technicznej - nakładów na rozwój armii i polskiej technologi wiojskowej - walki ze zorganizowaną przestępczością ( mafia śmieciowa) - rozwoju infrastruktury polskich kolei - inwestycji w odnawialne źródła energii - likwidacji państwowych urzędów pracy - ikwidacji 500 + - wprowadzenie Emerytur Stażowych (po 40 latach pracy) - wprowadzenia kwoty wolnej od podatku w wysokości 40 000 zł. - referendum w sprawie przywrócenia kary śmierci - propagowania polskiej kultury i tradycji - spowodowania aby Polscy chcieli wracać z obczyzny do Polski - zakazu wjazdu obcokrajowców spoza UE do pracy w Polsce.