Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

300+. ZUS zaczyna wypłatę pieniędzy na wyprawki

41
Podziel się:

ZUS rozpoczął wypłaty świadczeń 300+. Rodzicom i opiekunom przelano już ok. 30 mln złotych.

300+. ZUS zaczyna wypłatę pieniędzy na wyprawki
300+. Rodzice już dostają świadczenia. (money.pl, Rafał Parczewski)

Wnioski o świadczenie 300+ można składać od 1 lipca. W tym roku przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną.

Wniosek o to świadczenie można złożyć za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane tylko na rachunek bankowy.

- Ci, którzy już to zrobili, powinni w najbliższym czasie sprawdzać stan konta – Zakład Ubezpieczeń Społecznych działa sprawnie i wypłaca już świadczenia. W wielu przypadkach pozwoli to na pokrycie kosztów wyprawki szkolnej jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. To ważne wsparcie i spokojna głowa rodziców – powiedziała szefowa resortu rodziny Marlena Maląg.

Zobacz także: Mocna podwyżka mandatów, nawet 5 tys. zł. Horała: Przepisy jeszcze latem lub wczesną jesienią

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska poinformowała, że Zakład przelał już 30 mln zł w ramach programu "Dobry start".

- Środki te obejmują ok. 100 tys. dzieci – wskazała.

- Maksymalnie zautomatyzowaliśmy obsługę wniosków w ramach programu. Dzięki temu obecnie pracuje przy nim niewielka liczba pracowników ZUS. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach, np. w przypadku postępowań wyjaśniających, potrzebne będą dodatkowe ręce do pracy. To będzie jednak nieduża skala, bowiem składanie wniosków drogą elektroniczną pozwala uniknąć wielu błędów, które przydarzały się w poprzednich latach – dodała prof. Uścińska.

Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada 2021 r. Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(41)
Ujrj4j
3 lata temu
Przypominam ze jednak znaczna część rodziców pobierających 300+ i 500+ pracuje i również płaci podatki a czytam tylko ze pieniądze dla patologii. Nam 500+ratowało budżet podczas lockdownu ja na l4-zlamana reka i operacja, mąż na postojowym za które mu zapłacili dopiero po 3miesiacach!!- tak państwo dba o pracowników. Żadne z nas nie pali a alkohol okazjonalnie baa nawet nie stołujemy się poza domem
Bania123
3 lata temu
Olsztyn nie wyplaca jeszcze,ciekawe czemu,wnioski stoja w miejscu z 1czy 3 lipca
Madzia
3 lata temu
Czytam te Wasze komentarze i wydaje mi się, że większość to osoby bezdzietne. Nigdy nie byłam za PIS, za PO również nie. W sumie wszyscy nasi politycy to banda złodziei. Ale wracając do tematu 300 plus lub 500. Jestem osobą pracującą, mój mąż również. Zarabiamy przeciętnie, ale dopóki nie było dodatków, rzadko jeździliśmy z dziećmi na wycieczki, kupowaliśmy im wszystkie potrzebne rzeczy do szkoły, często chodziły w używanych ubraniach (np. jak sąsiadka dała). Dużo osobom sytuacja materialna się poprawiła i mogą korzystać z tych pieniędzy pozytywnie dając więcej radości swoim dzieciom. Nie wszyscy to patologia. W wielu krajach od lat są takie zasiłki, a w Polsce jak zawsze, wszystkim wszystko nie pasuje. Ale myślę, że większość tych ludzi to osoby bezdzietne.
nori
3 lata temu
A więc , panowie , merdamy ogonkiem ! A wtedy pojawiają się szanse , że znikną nam z portfela wakanse .
dcdscx
3 lata temu
Kasa jest bezmyślnie rozdawana. Ludziom biorącym 6 tys. zł rocznie na dziecko (z 500+) od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla dzieci. Młodzi często uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Na zdalnych śpią albo tylko się podłączają i zajmują się czym innym. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Nawet na zdalne lekcje nie chce im się włączyć komputera. Jak się podłączą to mówią że nie mają mikrofonu żeby odpowiadać na pytania. Dostają tylko 6000 rocznie i nie mają 20-30 zł na słuchawki z mikrofonem Dajcie im jeszcze z 10 tysięcy w ramach programu mokrofon+. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło . Byłaby motywacja da rodziców by dzieci dopilnować i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. O takim podejściu do 500+ tam piszą. Warto prezczytać.
...
Następna strona