Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. NKU
|
aktualizacja

Zmiany w programie 300+. Chodzi o składanie wniosku

7
Podziel się:

Od 1 lipca nastąpiły zmiany w popularnym programie 300+. Wnioski o pieniądze na wyprawkę szkolną można składać tylko drogą internetową. Już milion rodziców złożyło dokument.

Zmiany w programie 300+. Chodzi o składanie wniosku
(PA Images via Getty Images, Nick Potts - PA Images)

Po zmianach w składaniu wniosku na świadczenie 300+, rodzice wręcz wyrwali się do składania dokumentu. Tylko do 13 lipca do ZUS-u wpłynęło około miliona wniosków. Samym programem objętych zostało 1,01 mln dzieci.

- Ponad milion wniosków, które do tej pory wpłynęło od rodziców i opiekunów ubiegających się o świadczenie "Dobry start+", to dowód na to, że zmiana, polegająca na tym, że wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą elektroniczną, wpisuje się w oczekiwania zdecydowanej większości osób - mówiła Marena Maląg, szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Do tej pory rodzice mogli składać wnioski w formie papierowej, natomiast po zmianach od 1 lipca wnioski można przesyłać tylko drogą internetową. Opiekunowie mają czas, aby złożyć dokument tylko do 30 listopada 2021 roku.

Zobacz także: Statistica: Związek Banków Polskich

Jak wygląda wnioskowanie przez internet? ZUS przyzna środki tym rodzicom, którzy złożą dokument przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub przez portal Emp@tia.

Jak jeszcze na początku lipca informował ZUS, z programu 300+ najchętniej korzystają rodzice z województwa mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego oraz pomorskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
rtgsfd
3 lata temu
Kasa jest bezmyślnie rozdawana. Ludziom biorącym 6 tys. zł rocznie na dziecko (z 500+) od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla dzieci. Młodzi często uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Na zdalnych śpią albo tylko się podłączają i zajmują się czym innym. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Nawet na zdalne lekcje nie chce im się włączyć komputera. Jak się podłączą to mówią że nie mają mikrofonu żeby odpowiadać na pytania. Dostają tylko 6000 rocznie i nie mają 20-30 zł na słuchawki z mikrofonem Dajcie im jeszcze z 10 tysięcy w ramach programu mokrofon+. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło . Byłaby motywacja da rodziców by dzieci dopilnować i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. O takim podejściu do 500+ tam piszą. Warto prezczytać.
Roland
3 lata temu
A kiedy likwidacja rozdawnictwa, 500, 300, bon na wakacyjki itd. ? Najlepiej już ....
Taka prawda
3 lata temu
Złożyłam wniosek na 2 dzieci. Dostałam decyzję pozytywną tylko na młodszego. Za czasów MOPSu takich niespodzianek nie było😪Nie wiem teraz, czy czekać cierpliwie na drugą decyzję, czy już reagować? Już sama zgłupiałam🤪
Podlasie
3 lata temu
Przy tej drozyznie na kredki starczy
Jaco
3 lata temu
Bo to ZUS (ZarazUspokójSię)