Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Zmiany w energetycznym gigancie. Jest nowy prezes

11
Podziel się:

Jedna z największych spółek energetycznych — Tauron Polska Energia — powołał z dniem 7 marca 2024 roku Grzegorza Lota na stanowisko prezesa zarządu - czytamy w komunikacie.

Zmiany w energetycznym gigancie. Jest nowy prezes
Zmiany w zarządzie Tauronu (Adobe Stock, Longfin Media)

Do składu zarządu Tauron dołączyli także Piotr Gołębiowski, Michał Orłowski oraz Krzysztof Surma. Gołębiowski objął stanowisko wiceprezesa zarządu ds. handlu, Orłowski został wiceprezesem zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju, a Surma wiceprezesem zarządu ds. finansów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nocna prohibicja w polskich miastach. Sośnierz: dopuśćmy do użytku wszystkie narkotyki
Ponadto Tauron powziął informację o złożeniu przez Grzegorza Lota w dniu 29 lutego 2024 r. rezygnacji ze skutkiem na dzień 6 marca 2024 r. z pełnionej funkcji wiceprezesa zarządu Polenergia Sprzedaż sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy: rada nadzorcza Tauronu 13 lutego tego roku odwołała prezesa Pawła Szczeszka i czterech wiceprezesów oraz delegowała z rady nadzorczej do czasowego wykonywania czynności prezesa Karolinę Muchę-Kuś. Tego samego dnia rada ogłosiła konkurs na prezesa i trzech wiceprezesów energetycznej firmy.

Siedem zgłoszeń wpłynęło w konkursie na prezesa zarządu spółki Tauron Polska Energia, a także sześć zgłoszeń na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansów, osiem zgłoszeń na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. handlu oraz 33 zgłoszenia na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju. Łącznie w wyznaczonym terminie wpłynęły 54 zgłoszenia.

Grzegorz Lot nowym prezesem Tauronu

Grzegorz Lot od stycznia 2023 r. pełni funkcję wiceprezesa zarządu Polenergia Sprzedaż sp. z o.o. W latach 2020-2022 pełnił funkcje wiceprezesa zarządu Polenergia Dystrybucja oraz równocześnie członka zarządu Polenergia Sprzedaż.

W latach 2012-2019 związany był z Grupą Tauron, jako wiceprezes zarządu w Tauron Sprzedaż i Tauron Sprzedaż GZE oraz Dyrektor Wykonawczy ds. Klienta w Tauron Polska Energia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
energetyka
energia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
Ren
2 miesiące temu
Jeśli chodzi o rachunek za energię to prognoza na VI wynosi 0,9966 zł/kWh a na lipiec to już 1,5845 brutto za energię plus usługi. Aby zmieścić się w zapowiadanej podwyżce do 30 zł na m-c trzeba zużyć 51 kWh na m-c. Dla większości jest to niemożliwe. Czyli totalne kłamstwo.
Stopzlodziejo...
2 miesiące temu
Nadal będą okradać ludzi , płacisz za prąd 1,30 a oddajesz za 30gr
Brajan
2 miesiące temu
Założenie własnej działalności to najlepsze co mogłam zrobić. Nie musze się martwić czy starczy mi do 10 i za co opłace rachunki. Polecam inwestowanie w nieruchomości i wpsółprace z Polzenem z Gdańska.
Starej daty
2 miesiące temu
Tauron to najwięksi naciągacze w branży energetycznej!!!! Jeśli odbieracie telefon z taurona to albo od razu podziękować, a najlepiej nawrzucać naciągaczowi i sam się rozłączy i spadnie mu motywacja do następnych połączeń z nieświadomymi klientami.
Emerytka72
2 miesiące temu
Sama sobie ustalam ile kw miesięcznie zużyje teraz mam 160 kw dzwonię do Tauronu w Krakowie i sobie ustalam.Mimo że mam założony ten niby zdalny licznik to i tak przyjeżdżają odpisać licznik. Sam licznik porzera ileś prądu a ja za niego płacę.samo ustalanie ilości prądu przez Tauron jest fikcją.Wola by ludzie mieli niedoplaty bo wtedy kary są .