Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w grupie Vistula. Jerzy Mazgaj zaniepokojony

Jerzy Mazgaj, jeden z głównych akcjonariuszy Vistula Retail Group i jednocześnie szef rady nadzorczej, jest zaniepokojony czwartkowymi zmianami w radzie nadzorczej spółki, w tym odwołaniem Jana Pilcha. Chce jak najszybciej zwołać posiedzenie nowej rady. Będzie wnioskować o rozszerzenie składu zarządu o dwie kolejne osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wprawdzie Jerzy Mazgaj oficjalnie ma nieco ponad 8 proc. udziałów w grupie VRG, ale i tak ma na nią ogromny wpływ (Fot: Artur Zawadzki/REPORTER)

Czwartkowe Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Vistula Retail Group zdecydowało o powołaniu do rady nadzorczej trzech osób: Piotra Nowjalisa Piotra Stępniaka i Grzegorza Janasa, zgłoszonego przez PTE PZU. Z rady odwołano jednocześnie Jana Pilcha i Artura Małka, na wniosek NN OFE. Dzień wcześniej z zasiadania w radzie zrezygnowała z kolei Grażyna Sudzińska-Amroziewicz – informuje PAP.

- Jestem zaniepokojony tymi zmianami. Uważam, że są bardzo szkodliwe dla spółki. Odwołany Jan Pilch jest ikoną rynku retail, stworzył Artmana i Bytom, a zastępuje się go osobami niebranżowymi - powiedział dziennikarzom Jerzy Mazgaj.

Jerzy Mazgaj, przewodniczący rady nadzorczej Vistula Retail Group
Vistula pociesza Mazgaja po bankructwie Almy. Jeden z najlepiej opłacanych przewodniczących rad nadzorczych

Zadeklarował, że chce pozostać akcjonariuszem grupy. Zapowiedział też, że chce jak najszybszego zwołania rady nadzorczej w nowym składzie. Będzie też wnioskować o rozszerzenie składu zarządu, bo jego zdaniem spółka tej wielkości powinna mieć większy niż trzyosobowy skład.

Obejrzyj: Jaki kredyt może wziąć mikroprzedsiębiorca?

- Zobaczymy czy nowa rada będzie chciała się tym zajmować. Ja będę głosował za rozszerzeniem zarządu. Nie chcę go zmieniać a rozszerzyć. Taka spółka powinna mieć specjalistę COO i członka zarządu ds. sprzedaży, by wzmocnić internet i logistykę - powiedział Mazgaj.

Mazgaj krytycznie ocenia fuzję VRG z Bytomiem, patrząc na spadek kursu spółki.

- Wyniki wynikające z synergii po fuzji powinny być nieco lepsze. Brakowało koordynacji. (…) Dopiero niedawno wiceprezes Michał Wójcik przejął odpowiedzialność za wszystkie marki fashion i marża i sprzedaż rosną - powiedział.

Pytany, czy VRG powinna wypłacić dywidendę za 2019 rok, odpowiedział: „To będzie przedmiotem rozmów i negocjacji, nie znamy jeszcze wyników. Na pewno będę chciał dywidendy za 2020 rok”.

Do VRG SA należy 5 marek: Vistula, Wólczanka, Deni Cler, Bytom i W. Kruk.

Jerzy Mazgaj steruje Vistulą. Dostał ważne upoważnienie
Kontrowersyjny biznesmen rozpycha się w spółce. Mazgaj zdecyduje o zarządzie Vistuli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: jerzy mazgaj, rada nadzorcza, bytom, gospodarka, wiadomości, vistula group
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2020

JajekA czy to nie ten Pan co za pomocą Almy pomógł zbankrutowac wielu firmom i ludziom

20-02-2020

..Podobno dyrektorek z big stara areczek t. tam sie pcha

Rozwiń komentarze (2)