Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|
aktualizacja

Zmiany w obostrzeniach. Chodzi o "Sylwestra z Dwójką"

740
Podziel się:

Do grona osób mogących korzystać z hotelowych noclegów w ostatniej chwili dopisano m.in. ekipy telewizyjne i radiowe. Jak pisze Press zmiany wprowadzono po to, by umożliwić TVP realizację sylwestrowego programu.

Zmiany w obostrzeniach. Chodzi o "Sylwestra z Dwójką"
Obostrzenia w sylwestra. "Prawo pisane pod TVP". (Wikimedia Commons, Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl)

Rozporządzenie ukazało się w Dzienniku Ustaw 27 grudnia. W życie weszło następnego dnia.

W ostatniej chwili dopisano do niego kilka zmian, m.in. zakaz działania kasyn. Poszerzono też katalog osób, które mimo lockdownu mogą korzystać z usług hoteli.

Początkowo w tej grupie mieli być tylko medycy, żołnierze, dyplomaci, kierowcy zawodowi i pracownicy kolejowi.

Zobacz także: Zakaz przemieszczania się w sylwestra. Fajerwerków nie odpalisz

Tuz przed publikacją do rozporządzenia dopisano, że zakaz nie dotyczy także "osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję, o której mowa w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020 r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców".

Zdaniem branży, obostrzenia poluzowano po to, by umożliwić Telewizji Polskiej realizację sylwestrowego programu.

– Przypuszczam, że w nowym rozporządzeniu chodzi tylko o jedną rzecz, a mianowicie o sylwestra organizowanego przez TVP. W tym czasie nikt inny nie planuje sylwestrowych koncertów plenerowych. To jest tzw. lex specialis, które zapewne odnosi się wyłącznie do planów programowych TVP i prezesa Jacka Kurskiego – mówi w rozmowie z "Press" Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" i prezes Izby Wydawców Prasy.

Jak zauważają specjaliści, przepis jest skonstruowany tak, że daje możliwość pracy jedynie pracownikom radia i telewizji. Przedstawiciele prasy i mediów internetowych nie są objęci takim wyjątkiem.

– Z uwagi na realizację zasady wolności słowa, wolnego przepływu informacji oraz dostępu do informacji dziennikarze, a szczególnie reporterzy nie tylko telewizji i radia, ale także prasy drukowanej i internetu powinni być uprawnieni do zatrzymywania się w hotelach, kiedy jest to związane z realizacją ich zadań dziennikarskich – mówi w rozmowie z "Press" Wojciech Dziamdziora, prawnik i były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Z organizacji imprez plenerowych zorganizowały wszystkie stacje telewizyjne, za wyjątkiem TVP. Polsat i TVN będą w sylwestra emitować filmy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(740)
007zglossie
2 lata temu
Chętnie zrezygnuję z zasiłku w postaci tzw. 13 emerytury jeżeli będzie to w pakiecie z rezygnacją z pis....
007zglossie
2 lata temu
Za 200 pln podobno nie było chętnych a za 500 już się znależli -nie wiem jak ich nazwać --- publiczność , statyści a może klakierzy no ewentualnie aktyw młodzieżówki partii popierającej te nowe ambitne trendy w muzyce rozrywkowej....
Zenek
2 lata temu
niech zyje disco polo, niech zyje ----- przestańcie kłamać. Polsat w tym roku też organizuje sylwestra i przestańcie ludzi wprowadzać w błąd. Bo zamiast zajmować się normalnymi sprawami, szerzycie propagandę !!!!
kapella
2 lata temu
Czepialstwo zwykłe, przecież ludzie cieszą się z tego sylwestra! Każdemu potrzebna jest chwila wytchnienia od ponurej rzeczywistości i należy ten rok nieszczęsny w końcu pożeganć ale najlepiej radośnie, tym bardziej że wszystko i tak odbywa się w reżimie sanitarnym = ja się bawić zamierzam a nie narzekać na wszystko. a koncert to czysta przyjemność :)
Rudzianka
2 lata temu
Taki cyrk to, tylko za tego rządu. Sylwester marzeń, mogłam jedynie obejrzeć w marzeniach.
...
Następna strona