Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zmiany w PKN Orlen. Dwie osoby dołączają do zarządu koncernu

34
Podziel się

Do zarządu PKN Orlen dołączyli Adam Burak oraz Jan Szewczak. Pierwszy będzie odpowiadać za komunikację i marketing, drugi - za obszar finansów.

Adam Burak (z lewej) dołącza do zarządu Orlenu
Adam Burak (z lewej) dołącza do zarządu Orlenu (Materiały prasowe, PKN Orlen)
bDJkPRgB

Adam Burak w zarządzie obejmie stanowisko ds. Komunikacji i Marketingu a Jan Szewczak będzie odpowiadać za obszar finansowy - poinformował PKN Orlen. Nowi członkowie zarządu obejmą swoje stanowiska od 3 lutego.

Dotychczas Burak pełnił w Orlenie funkcję dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej. Stanowisko to objął w lutym 2018 roku - wraz z pojawieniem się w koncernie paliwowym prezesa Daniela Obajtka.

Wcześniej pracował m.in. w Enerdze, Lotosie i PZU. Tam również odpowiadał przede wszystkim za komunikację korporacyjną. Jest absolwentem stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada również tytuł MBA.

bDJkPRgD
Zobacz także: Zobacz też: Jazda autem spalinowym tańsza od elektrycznego. "Realia rynku. To było do przewidzenia"

Natomiast Jan Szewczak w latach 2015-2019 był posłem oraz przewodniczącym podkomisji stałej ds. instytucji finansowych. W Sejmie zasiadał również na fotelu wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Finansów Publicznych. We wcześniejszych latach był m.in. Głównym Ekonomistą Kasy Krajowej SKOK.

Szewczak ukończył Uniwersytet Warszawski, konkretnie Wydział Prawa i Administracji.

bDJkPRgJ

W porównaniu do 2018 roku zyski spadły o ponad miliard złotych. Mimo że przychody ze sprzedaży nawet lekko wzrosły. Przekroczyły 111 mld złotych, osiągając najlepszy wynik od 2013 roku.

bDJkPRgK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJkPRhe
KOMENTARZE
(34)
Pier
rok temu
Znowu jakiś z metra cięty specjalissssta .
Kartofel
rok temu
nominował Buraka !
Nazwisko godn...
rok temu
nominowała
bDJkPRhf
Witold57
rok temu
Ciekawy facet ten Szewczak. "Głównym Ekonomistą Kasy Krajowej SKOK., teraz będzie odpowiadać za obszar finansowy PKN ORLEN. Czyżby teraz będzie SKOK na kasę ORLENU ?
Robert
rok temu
no trzeba dokarmić swoich i karuzela się kręci -> mierny ale wierny
...
Następna strona