Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|

Zmiany w rządzie. Resort finansów z dwójką nowych wiceministrów

389
Podziel się:

Piotr Patkowski i Anna Chałupa zostali powołani na nowych wiceministrów finansów. Zastąpią Leszka Skibę i Tomasza Słaboszowskiego, którzy w środę przestali pełnić stanowiska podsekretarzy stanu.

Z KPRM do resortu finansów.
Z KPRM do resortu finansów. (Twitter, KPRM)

Piotr Patkowski został powołany na stanowisko wiceministra finansów i Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, zaś Anna Chałupa - na stanowisko wiceministra finansów i wiceszefa Krajowej Administracji Skarbowej. Oboje zaczną wykonywać swoje obowiązki od czwartku.

Urzędnicy zajmą miejsca po byłych już sekretarzach stanu: Leszku Skibie i Tomaszu Słaboszowskim. Ten pierwszy pracował w resorcie od 2015 roku i był odpowiedzialny za politykę makroekonomiczną, legislację podatkową, dotyczącą rynków finansowych i kapitałowych. Przez ostatni rok był też Przewodniczącym Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W środę Skiba został powołany na jednego z nowych wiceprezesów Banku Pekao.

Z kolei Tomasz Słaboszowski od lipca 2019 r. był zastępcą szefa Krajowej Administracji Skarbowej, wiceministrem finansów. W resorcie odpowiedzialny był m.in. za nadzór nad poborem podatków i wdrożenie mikrorachunku podatkowego.

Kim są nowi ministrowie? Patkowski skończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe z zakresu zamówień publicznych na SGGW w Warszawie. Pracował w Biurze Prawnym Ministerstwa Energii i w Gabinecie Politycznym w czasie, gdy Mateusz Morawiecki był ministrem finansów i rozwoju. Następnie był doradcą szefa rządu.

Natomiast Anna Chałupa to absolwentka ekonomii oraz administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Od niemal dwóch lat była dyrektorem Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(389)
anki
3 lata temu
hehehehhe
Wesoły Romek
3 lata temu
Bardzo dobra decyzja niech inne partie wezmą wzór przecież młodzi jeszcze nieprzesiąkli świerkiem jak większości posłów którzy pamiętają głęboką komunę i dziś powinni bawić prawnuków jedna trzeba patrzeć na ręce by nigdy nie było takiego szkodnika jak Balcerowicz
Alfons
3 lata temu
Może dobrze języki obce zna np. francuski
Mario
3 lata temu
Jak ci się chałupa na głowę zwali to już po tobie. A młodziak po studiach nie ma wystarczającej wiedzy i doświadczenia żeby być ministrem .
Jan
3 lata temu
Skromnie o nich informują. Raczej w normalnym trybie nie zostaje się ministrem tak szybko bo i na wymagane doświadczenie było brak czasu. No ale w PiS-ie wierni słudzy szybko dostają tłuste posadki w stylu z prowincjonalnej nauczycielki na marszałka sejmu albo z prostego urzędnika na prezesa wielkiej spółki.
...
Następna strona