Trwa ładowanie...
bEDkAciJ
Notowania
Przejdź na

Tarcza antykryzysowa i finansowa. Belka: pieniądze w większości wirtualne

Rząd wprowadził dwie tarcze, które mają pomóc w walce z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa - tarczę antykryzysową oraz tarczę finansową. - Mój pogląd się szalował. Po ogłoszeniu pierwszej tarczy, wycenionej na 212 mld zł, byłem pod wrażeniem. To jest 10 proc. PKB, co było na poziomie tych krajów, które stać na sporą pomoc dla gospodarki. Później się okazało, że z tych 212 mld zł to w większości gwarancje i poręczenia. Z punktu widzenia upadających przedsiębiorstw to wirtualne pieniądze - powiedział w programie specjalnym WP "Koronawirus" Marek Belka, były premier, były szef NBP, europoseł. - Jeżeli chodzi o tarczę finansową, to oceniam ją bardzo dobrze, ale pod warunkiem, że szybko wejdzie w życie. Jednak trochę się obawiam, że banki komercyjne nie będą skłonne do podejmowania jakiegokolwiek ryzyka i będą chciały na swoje działania uzyskać gwarancje państwowe, a to trudne do wyobrażenia. Obym się mylił - dodał.

508 reakcji
191
63
254
Podziel się
Komentarze (254)
zobacz więcej komentarzy (254)
bEDkAciV
KOMENTARZE
(254)
Polak
rok temu
Dzisiaj ten lewacki PiS okrada uczciwie pracujących Polaków i rozdaje pieniądze podatników leniom, nierobom i patologii. Rocznie to ponad 60 miliardów złotych!
Anna
rok temu
Oczywiście! Pisie głąby niczego nie rozumieją i będą obrażać Pana Profesora.
Quark
rok temu
A czego się spodziewał. Przecież wiadome jest że ten rząd nie ma żadnych pieniędzy. Niby skąd? Gospodarka stoi, wpływy z podatków marne. Za chwilę państwo będzie bankrutem a ludzie będą musieli poradzić sobie sami. Dlatego PiS tak się spieszy z wyborami, bo teraz wyborcy grzecznie wybiorą Dudę, a za kilka miesięcy znienawidzą PiS.
bEDkAcjn
Gabriela
rok temu
Dlaczego na WP osoby, które sprzedawały Polskę za marne grosze są tak promowane?
Obywatel
rok temu
Panie Belka naród biedny a Pan jeszcze podatek na te słusznie zarobione i utrzciwie pieniadze podatek żeś Pan wprowadził. Nie róznisz sie Pan od PISu niczym taka sama z was .......
...
Następna strona