Notowania

gospodarka
13.08.2019 20:20

Zmiany w systemie autoryzacji w Pekao S.A. Bank rezygnuje z trzech metod logowania

Od 14 sierpnia Pekao S.A. zmienia swój system autoryzowania kont internetowych. Klienci, którzy korzystają z karty kodów jednorazowych, aplikacji PekaoToken oraz tokena sprzętowego, nie zalogują się do swoich kont. Cała sytuacja jest pokłosiem nowych regulacji UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zmiany autoryzacji dla klientów Pekao wymusza unijna dyrektywa PSD2

Wszyscy klienci Pekao S.A., którzy logują się do swoich kont za pomocą karty kodów jednorazowych, aplikacji PekaoToken oraz tokena sprzętowego, muszą przygotować się na zmiany. Jak poinformował portal bezprawnik.pl, od 14 sierpnia bank wyłączy możliwość dostępu za pomocą powyższych dróg uwierzytelniania.

(WP.PL)
(Fot: WP.PL)

Po zmianach, konta osób korzystających z tokenów lub kodów jednorazowych, będą widnieć jako "zablokowane". Znaczy to tyle, że nie będą mogli oni wykonać żadnej operacji ani skorzystać z żadnej funkcji serwisu.

Zamiast nich pojawi się link przekierowujący – po jego otworzeniu użytkownikom wyświetli się strona, na której będą mogli zmienić metodę autoryzacji. Od teraz dostępne dla nich będą dwie: jednorazowe hasło wysłane SMS-em albo aplikacja PeoPay. Jeżeli nie zdecydują się na zmianę metody, nie będą mogli korzystać z serwisu internetowego banku Pekao.

Zobacz także: Dane osobowe cenniejsze od ropy. "Szastamy nimi na prawo i lewo"

Zmiany są wynikiem nowych regulacji prawnych Unii Europejskiej (dyrektywa PSD2), dotyczących tzw. silnego uwierzytelnienia. Według nich, klienci banków będą od teraz zmuszeni do dwuelementowego potwierdzenia tożsamości – SMS-em lub aplikacją mobilną. Nowe prawo zacznie obowiązywać od 14 września, ale banki już teraz przygotowują swoich użytkowników do nowych zasad.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, pekao, psd2
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-08-2019

krzychNie chodzi o logowanie tylko o dokonywanie transakcji ...Czy autor artykułu ma konto w banku???

13-08-2019

ciułaczmuszę zmienić bank na podziemny.....w PEKAO nie ma i tak procentów

13-08-2019

magTo granda.Należę do tego Banku 30 lat,to zamiast mieć jakieś udogodnienia,to tylko kłody pod nogi.Trzeba zmienić Bank.A co ma zrobić jak ktoś nie ma … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (59)