Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Dyrektywa PSD2. mBank ogłasza zmiany w sposobie logowania

26
Podziel się

We wrześniu klienci niemal wszystkich banków będą musieli przywyknąć do sporych zmian w bankowości elektronicznej i mobilnej. Czeka nas prawdziwa rewolucja. Pierwszy poinformował o niej mBank.

Dyrektywa PSD2 wprowadzi spore zamieszanie w usługach bankowości elektronicznej
Dyrektywa PSD2 wprowadzi spore zamieszanie w usługach bankowości elektronicznej (East News)
bDzZgGJh

Jak informuje portal next.gazeta.pl, pierwszy o zmianach poinformował mBank. Jego klienci od 14 września oprócz podania loginu i hasła przy logowaniu do bankowości elektronicznej będą musieli podać kod SMS lub zatwierdzić logowanie w aplikacji mobilnej.

To wymóg tzw. silnego uwierzytelniania, który wprowadza unijna dyrektywa PSD2. Oznacza to, że podobne zmiany będą musiały wprowadzić inne banki.

Nowe przepisy wymagają bowiem od banków, by uwierzytelnianie odbywało się dwustopniowo. Zamiast podania kodu SMS może to być również użycie w telefonie czytnika linii papilarnych.

bDzZgGJj
Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Dotyczy to nie tylko logowania. Zmienią się również zasady płatności kartą. Bez PIN-u będzie można wykonać tylko 5 transakcji z rzędu. Nawet jeśli będzie ona na kwotę mniejszą niż 50 zł. Przy szóstej płatności trzeba już będzie wpisać PIN. Ma to chronić klientów, którym skradziono kartę.

bDzZgGJp

Gdy tak się zdarzy, odpowiedzialność klienta będzie obowiązywała tylko do 50 euro. Do tej pory było to trzy razy tyle.

W najbliższych tygodniach możemy się spodziewać, że zmiany przedstawią równiez inne banki.

bDzZgGJq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzZgGJK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(26)
forsa
2 lata temu
Wolę obracać gotówką. Ta cala elektronika niczemu nie służy. Czy to złodzieje, czy urząd skarbowy czyha na wydojenie mnie z konta.
XXX
2 lata temu
Może niech się raczej wezmą za kredyty na telefon,albo ksero dowodu.Ilu ludzi musi spłacać coś o czym nawet nie wiedzieli,a banki udają niewiniątka.
min
2 lata temu
Wszystkie banki będą musiały tak zrobić. Po prostu nas zniecheca i pozamykamy konta. Ciekawe co wtedy banki zrobia. Będą o wiele mniej zarabiać na ludziach.
bDzZgGJL
mimoza
2 lata temu
Jeśli w ten sposób moje pieniądze mają być bezpieczne, jestem ZA.
Lukk
2 lata temu
Nie muszę mieć telefonu, albo mogę mieć telefon ale nie mieć zasiegu, bądź mieć telefon rozladowany. I co, nie mam dostępu do swoich pieniędzy, bo nie mam telefonu?? To jakaś kicha, czas znalezc bank bardziej powazny
...
Następna strona