Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|
aktualizacja

Zmiany w zarządzie PZU. Trójka Polaków zastąpiła Brytyjczyka

12
Podziel się:

Prezes PZU Paweł Surówka pozostał na swoim stanowisku, ale nie obyło się bez zmian. Rada nadzorcza zrezygnowała z usług współtwórcy powodzenia rynkowego Link4.

Paweł Surówka będzie prezesem PZU przez kolejną kadencję
Paweł Surówka będzie prezesem PZU przez kolejną kadencję (East News, East News)
bEJspLdx

Rosnące zyski grupy PZU, która w ubiegłym roku zebrała rekordową składkę ubezpieczeniową 23,5 mld zł i po pięciu latach przerwy znowu zarobiła ponad 3 mld zł na czysto, nie skłoniły właścicieli, czyli głównie Skarbu Państwa, do dużych zmian w zarządzie. Te jednak nastąpiły.

Prezesem wciąż będzie Paweł Surówka. Ze swoim stanowiskiem pożegna się jednak Brytyjczyk Roger Hodgkiss.

bEJspLdz

Hodgkiss jako prezes Link4 w 2015 roku został wybrany do grona 15. najlepszych menadżerów branży finansowej przez "Gazetę Finansową". Jego działania docenił też wtedy miesięcznik "Home & Market", plasując go w pierwszej 25. menadżerów za wieloletnią poprawę wyników sprzedażowych i finansowych.

Zobacz też: Przyszłość PZU

W zarządzie Link4 był od 2009 roku, kiedy spółkę przejęła międzynarodowa grupa RSA. Wtedy internetowy ubezpieczyciel przyśpieszył rozwój. Od września 2014 roku Link4 przejął PZU. Dwa lata później prezesurę w Link4 Hodgkiss zamienił na wiceprezesurę w PZU. Ta skończyła się w czwartek 27 marca.

bEJspLdF

Rada nadzorcza ustaliła wtedy skład zarządu na nową kadencję do 2022 roku. W jej składzie nie ma już Hodgkissa. Swoje obowiązki pełnić będzie jeszcze do walnego zgromadzenia PZU, na którym dojdzie do skwitowania wyników za 2018 rok i formalnego przekazania władzy nowemu składowi zarządu.

Był jednym z najlepiej zarabiających członków zarządu PZU. W 2018 roku dostał ponad 881 tys. zł, a rok wcześniej aż 1,8 mln zł, czyli nawet więcej niż prezes Surówka (1,2 mln zł).

- Jestem mu osobiście wdzięczny nie tylko za jego profesjonalizm, ale także za dobrą energię, którą wniósł do naszego zespołu - podziękował Hodgkissowi prezes PZU, Paweł Surówka.

Polacy za Brytyjczyka

W składzie zarządu znajdą się dwie nowe w PZU osoby. Będą to Adam Brzozowski i Elżbieta Häuser-Schöneich. Dodatkowo z stanowiska dyrektora na członka zarządu awansował Marcin Eckert.

bEJspLdG

- Elżbieta Häuser-Schöneich wnosi do Zarządu PZU wieloletnie doświadczenie menedżerskie, głębokie zrozumienie sprzedaży na rynku ubezpieczeniowym oraz znajomość innych rynków, a także obszaru sprzedaży direct. Adam Brzozowski posiada bogate doświadczenie międzynarodowe zdobyte na rynku azjatyckim - jednym z najbardziej dziś rozwiniętych pod względem digitalizacji produktów, które wnosi do zarządu wraz z wiedzą o ubezpieczeniach i technologii, którą pozyskał wdrażając innowacyjne rozwiązania dla największych światowych ubezpieczycieli- powiedział Paweł Surówka.

- Awans Marcina Eckerta z roli dyrektora na członka zarządu gwarantuje dalsze wzmacnianie standardów korporacyjnych oraz nadzoru właścicielskiego w grupie PZU - wskazał Paweł Surówka. - Jego wiedza i doświadczenie umożliwiają sprawne zarządzanie grupą PZU, we wciąż zmieniającym się otoczeniu prawnym i regulacyjnym - dodał.

bEJspLdH

Zarząd składać się będzie z siedmiu osób. Poza prezesem Pawłem Surówką będą tam członkowie zarządu: Tomasz Kulik, Maciej Rapkiewicz, Małgorzata Sadurska, Marcin Eckert, Adam Brzozowski, Elżbieta Häuser-Schöneich.

W przypadku Adama Brzozowskiego i Elżbiety Häuser-Schöneich powołanie następuje z dniem następującym po dniu odbycia walnego zgromadzenia PZU, zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2018, na okres wspólnej kadencji rozpoczynającej się z chwilą powołania prezesa zarządu PZU SA i obejmującej trzy pełne lata obrotowe 2020-2022, zaznaczono w informacji.

W przypadku pozostałych osób powołanie następuje z dniem 28 marca 2019 roku na okres wspólnej kadencji rozpoczynającej się z chwilą powołania prezesa zarządu PZU i obejmującej trzy pełne lata obrotowe 2020-2022.

Elżbieta Hauser-Schoneich ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w międzynarodowych instytucjach działających w branży ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej i FMCG. Przed objęciem stanowiska w zarządzie PZU pełniła m.in. funkcję członka zarządu T-Mobile, a w latach 2008-2015 była wiceprezesem Avivy. W latach 2002-2005 jako członek założyciel i członek zarządu Link4 odpowiadała za rozwój biznesu i marketing firmy.

bEJspLdI

Doświadczenie Adama Brzozowskiego obejmuje pracę dla międzynarodowych korporacji, firm doradczych i środowiska start-upów. Pracował m.in. w firmie Octo Telematics specjalizującej się w technologii i analityce danych. Od 2016 roku był liderem pionu InsurTech w regionie Azji i Pacyfiku w EY. Wdrażał też strategie cyfrowe oraz cyfrowe produkty ubezpieczeniowe we współpracy z Allianz i Zurich Insurance.

Marcin Eckert jest radcą prawnym z ponad dwudziestoletnią praktyką. Pracował w międzynarodowej firmie doradczej EY oraz w kancelariach TGC Corporate Laywers i Bird&Bird. Zajmował się doradztwem podmiotom gospodarczym, w tym w zakresie podatków. Od 2017 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego ds. korporacyjnych grupy PZU.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJspLea
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
fkpis
3 lata temu
Pisowska wydajność to zamiana jednego pracownika na trzech. Genialni , podobnie jak ich wódz.
Dragon
3 lata temu
To jak to jednego anglika trzeba zastapic trzema polakami ???
obserwator
3 lata temu
No i bardzo dobrze- nie potrzeba nam obcokrajowców. Własne sprawy załatwimy sami.BRAWO!
bEJspLeb
Prof.ekonomii
3 lata temu
Podwyżki w opłatach za ubezpieczenie OC ,mamienie „ niedopowiedzeniami i umiejętne uzasadnienie tego zdzierstwa ta fachowość . Programy rozwoju to podwyżki cen naszej wpłaty. Okradanie Nas.
krak3004
3 lata temu
kolejne pisowskie niemoty obsadzają spółki skarbu państwa, obrzydliwi ludzie ,obrzydliwe praktyki